Crystal Cup - Dzień Województwa Dolnośląskiego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice

RW, JD | Utworzono: 2022-10-12 11:03 | Zmodyfikowano: 2022-10-12 11:03
Crystal Cup - Dzień Województwa Dolnośląskiego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W programie znalazło się osiem gonitw, w tym trzy niezwykle prestiżowe wyścigi skakane: gonitwa przeszkodowa dla koni czteroletnich o Nagrodę Marszałka, gonitwa płotowa dla trzylatków o Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku oraz najdłuższa gonitwa przeszkodowa sezonu (dystans 5500 metrów) dla koni pięcioletnich i starszych o europejski Puchar Crystal Cup. Ponadto, organizatorzy przygotowali atrakcje towarzyszące, takie jak: pokaz woltyżerki sportowej, zawody hobby horse, przejażdżki na kucykach, wyścigi w goglach VR oraz konkursy dla publiczności.

- Gonitwa o Puchar Crystal Cup to jeden z wyścigów pucharowych rozgrywanych na dziesięciu renomowanych torach przeszkodowych Europy, pośród których są takie sławy jak czeskie Pardubice, angielskie Cheltenham, francuskie Lion d’Angers, belgijskie Waregem i włoskie Merano. Crystal Cup jest drugą największą, po Wielkiej Wrocławskiej, gonitwą przeszkodową w Polsce. Zawsze ma doborową stawkę koni z kraju i zagranicy oraz najlepszych dżokejów z Czech, Szwecji i innych państw – mówi Jerzy Sawka, dyrektor wrocławskiego toru.

Ale to nie wszystko jeżeli chodzi o prestiżowe gonitwy w programie sobotniego dnia! 

- To już wieloletnia tradycja Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - zawsze w jesiennej części sezonu organizowany jest Dzień Województwa Dolnośląskiego, a w nim dwa bardzo ważne wyścigi skakane: Nagroda Marszałka w gonitwie przeszkodowej dla koni czteroletnich i Nagroda Przewodniczącego Sejmiku w gonitwie płotowej dla trzyletnich – dodaje Jerzy Sawka.

Do udziału w sobotnich wyścigach zgłoszono 64 konie. W programie znalazły się gonitwy przeszkodowe, płotowe oraz na dystansach płaskich. W każdej z nich rywalizować będą najlepsi jeźdźcy w swojej klasie. Na liście startowej znajdziemy wiele uznanych nazwisk, takich jak: Pavel Slozil młodszy – zwycięzca ubiegłorocznej Wielkiej Pardubickiej, Pavel Peprna – triumfator tegorocznej Wielkiej Wrocławskiej, Niklas Loven – zwycięzca zarówno Wielkiej Wrocławskiej jak i Crystal Cup, czy Stefano Mura – dwukrotny zwycięzca Wielkiej Warszawskiej.

Meetingi wyścigowe na wrocławskich Partynicach, poza rywalizacją sportową, oferują również wiele atrakcji towarzyszących dla publiczności. Na najmłodszych, tradycyjnie, czekać będą kucyki z Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice. Krótkie przejażdżki na kucach, pod czujnym okiem instruktorów, to bardzo często pierwszy krok w dłuższej przygodzie z nauką jazdy konnej.

Podczas Crystal Cup zainaugurowana zostanie Wrocławska Liga Hobby Horse, czyli rywalizacji na kukiełkach przypominających konie. Hobby Horse to fenomen ostatnich lat w Polsce. Aktualnie, tego typu zawody towarzyszą większości imprez jeździeckich. Zazwyczaj biorą w nich udział dzieci, ale na Partynicach rozegrana zostanie również runda w kategorii „Senior” dla osób, które skończyły 18 lat.

Najważniejsze gonitwy dnia poprzedzi uroczysta parada otwarcia, na czele z czterokonną bryczką, w której pojadą zaproszeni goście wraz z dyrektorem toru. Tuż za nimi pojedzie konny oddział Straży Miejskiej, a za nimi dzieci ze swoimi hobby horse’ami.

Na konkursowym czworoboku, usytuowanym przed trybuną boczną, swoje umiejętności zaprezentują członkowie sekcji woltyżerki sportowej (akrobatyka na poruszającym się koniu). W pokazie wezmą udział najlepsi zawodnicy, wśród których są reprezentanci polskiej kadry narodowej.

Dla chcących na własnej skórze poczuć wyścigowy zastrzyk adrenaliny organizatorzy przygotowali stoisko z goglami VR. Chętni będą mieli do wyboru dwa rodzaje gonitw: płaską oraz przeszkodową. Po założeniu gogli przenosimy się na padok wyścigowy, wsiadamy na konia, z padoku wjeżdżamy na tor przejściem bezkolizyjnym, następnie wykonujemy próbny galop i bierzemy udział w gonitwie – silne, jeździeckie emocje gwarantowane!

Crystal Cup. Dzień Województwa Dolnośląskiego.

15 października (sobota), godz. 12:00 – 17:00

godz. 15:00 – start gonitwy o Puchar Crystal Cup.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.