Zawodnik Śląska Wrocław wystrzelał brąz w Kairze

PP/PAP | Utworzono: 2022-10-24 21:30 | Zmodyfikowano: 2022-10-24 21:30
Zawodnik Śląska Wrocław wystrzelał brąz w Kairze - fot. PZSS

Klepacz (Legia Warszawa) oraz Wojtyna (Śląsk Wrocław) w pojedynku o brązowy medal zwyciężyli Ukraińców Oksanę Kowalczuk i Olecha Omełczuka 16:14. Mistrzami świata zostali Chińczycy Ranxin Jiang i Bowen Zhang pokonując Mongołów Munchżula Cagbadracha i Dauwaachuu Enchtaidżana.

Na szóstej pozycji w rywalizacji drużynowej w pistolecie szybkostrzelnym na 25 metrów uplasowali się Polacy w składzie: Damian Klimek, Oskar Miliwek i Patryk Sakowski. W karabinie na 50 m z trzech postaw par mieszanych 18. miejsce zajęli Natalia Kochańska i Maciej Kowalewicz, a 22. - Aneta Stankiewicz i Tomasz Bartnik.

Biało-czerwoni mają na koncie dwa medale mistrzostw świata w Kairze, wcześniej wicemistrzem świata w karabinie na 50 m z trzech postaw został Tomasz Bartnik (Legia Warszawa). Daje to Polsce 14. lokatę w klasyfikacji medalowej razem z Finlandią. Na podium stanęli dotychczas strzelcy z 22 krajów.

Legionista zdobył w Kairze dla Polski trzecią kwalifikację do turnieju igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Wcześniej miejsca w turnieju strzeleckim igrzysk nad Sekwaną wywalczyły: Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), zajmując w kairskich mistrzostwach czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m oraz Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.