Jak się żyje w Wałbrzychu? Powstał na ten temat raport

Bartosz Szarafin, KM | Utworzono: 2022-10-26 17:42 | Zmodyfikowano: 2022-10-26 18:04
Jak się żyje w Wałbrzychu? Powstał na ten temat raport - Fot. Wałbrzych Moje Miasta
Fot. Wałbrzych Moje Miasta

"Wałbrzych - Miasto z Widokami" - to hasło nowej kampanii miejskiej realizowanej przez miasto Wałbrzych, wspólnie z kilkoma firmami działającymi od lat w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziś w Starej Kopalni zaprezentowano raport poświęcony jakości życia w mieście i jej zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Kim byli ankietowani i co wynika z raportu? - opisuje Michał Tkaczyszyn z agencji Publicon.

W raporcie ankietowani wskazali zauważalną skuteczność inicjowania inwestycji realizowanych ze środków unijnych. Nie bez znaczenia okazała się również polityka mieszkaniowa. Ponadto Wałbrzych zaliczono do miast "pięciominutowych". To oznacza, że ponad 63,5% mieszkańców, w zasięgu pięciu minut spaceru ma dostęp do terenów zielonych o wysokiej jakości.

Co zwraca szczególną uwagę w raporcie? - na to pytanie odpowiada Michał Tkaczyszyn z agencji Publicon.

W ramach raportu sprawdzano również, w jaki sposób Wałbrzych i jakość życia w nim postrzegane są przez osoby, które przeprowadziły się do tego miasta. Ocena warunków życia dotyczyła okolicznych miejscowości położonych na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Dane do analizy ilościowej były zbierane na przełomie stycznia i lutego 2022 roku – jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie. W tym celu skorzystano z powszechnie dostępnych źródeł takich jak: dane GUS, Instytutu Rozwoju Miast i Regionów czy ISGlobal. Przeprowadzono także 12 wywiadów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.