Miedź wraca do treningów

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-12-02 08:20
Miedź wraca do treningów - fot. miedzlegnica.eu
fot. miedzlegnica.eu

Na starcie, w piątek i sobotę gracze Miedzi odbędą szereg testów motorycznych. Oczywiście wybiegną również na murawę, a w niedzielę rozegrają grę wewnętrzną. Do 17 grudnia zespół pracować będzie na własnych obiektach. W tym okresie drużynę czeka pierwsze w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach spotkanie kontrolne. Legniczanie sprawdzą formę na wyjeździe na tle Górnika Zabrze, z którym kończyli rundę jesienną w PKO Bank Polski Ekstraklasie. 

- Przede wszystkim cieszę się, że wracamy do treningów w dobrych nastrojach, które każdemu udzielają się jeszcze po zwycięstwie z Górnikiem. Mimo, że od spotkania minęło już prawie trzy tygodnie, to na pewno ten mecz zostaje w pamięci, daje nam dużo nadziei i jest motywacją do przygotowań, pokazując w którym kierunku musimy iść i jak pracować - mówi trener Grzegorz Mokry. 

W dniach 17 grudnia - 3 stycznia zielono-niebiesko-czerwoni mają zaplanowaną świąteczno-noworoczną przerwę we wspólnych treningach, będą jednak pracować indywidualnie, według przygotowanych przez sztab szkoleniowy rozpisek. Od 4 stycznia praca ukierunkowana będzie na pierwsze ligowe mecze w rundzie rewanżowej. W dniach 9-19 stycznia drużyna będzie szlifować formę na zgrupowaniu w Turcji. Piłkarze Miedzi będą mieli zapewnioną stojącą na najwyższym poziomie infrastrukturę treningową oraz boiska o bardzo dobrej nawierzchni. Podczas obozu zespół znad Kaczawy planuje rozegranie trzech meczów kontrolnych. 

- Czeka nas bardzo trudny okres przygotowawczy, bo jest on stosunkowo krótki, a do tego przerywany świętami. Mamy wiele rzeczy do poprawy i zrobienia. Cieszy mnie możliwość trenowania i rozegrania trzech meczów kontrolnych z ciekawymi rywalami w dobrych warunkach w Turcji. Bardzo chciałbym, żeby pogoda nam nie przeszkodziła podczas treningów w Polsce, szczególnie w grudniu, gdy będziemy mieli do zrealizowania wiele elementów nie tylko stricte piłkarskich, ale też motorycznych. Jeśli chodzi o typowe przygotowanie techniczno-taktyczne, kluczowe rzeczy będą odbywały się w Turcji, gdzie na zielonych murawach będziemy szlifować taktykę pod pierwsze kolejki ligowe - dodaje szkoleniowiec Miedzi. 

27 stycznia o godz. 18 legniczanie domowym starciem z Radomiakiem wznowią zmagania piłkarskiej elity. W nadchodzącym półroczu Miedź rozegra jedno ligowe spotkanie więcej niż większość rywali. Do nadrobienia ma bowiem zaległości z Lechem Poznań.

 
Plan przygotowań Miedzi:
 
2.12-16.12.2022 - treningi w Legnicy;
10.12.2022 - mecz kontrolny Górnik Zabrze - Miedź Legnica;
17.12.2022-03.01.2023 - urlopy świąteczno-noworoczne;
4.01 - powrót do treningów w Legnicy;
9.01-19.01.2023 - zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);
27.01.2023 - powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź - Radomiak, godz. 18.00).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.