Wrocławski golfista najlepszy w prestiżowym turnieju w Australii

PP/PAP | Utworzono: 2022-12-05 07:35
Wrocławski golfista najlepszy w prestiżowym turnieju w Australii - fot. europeantour.com
fot. europeantour.com

Wrocławianin występ zakończył wynikiem -14, notując aż pięciouderzeniową przewagę nad doświadczonym Australijczykiem, byłym światowym numerem 1, Adamem Scottem. Trzecie miejsce zajął jego rodak Min Woo Lee z -8.

Występ na Antypodach Meronk zaczął spokojnie, od czwartkowej rundy na 73 uderzenia (+3 wobec par pola). W piątek zanotował już imponujące 66 (-6) strzałów, ale największy awans w tabeli zagwarantowała mu jednak sobota, kiedy to rundą na 63 (-7) uderzenia wyrównał rekord pola Victoria. Przed niedzielnym finałem plasował się na drugiej pozycji. Ostatniego dnia ponownie błysnął rundą na 66 (-4) uderzeń, co pozwoliło wygrać ze sporą przewagą nad konkurentami.

To drugi triumf Adriana Meronka w pierwszej europejskiej lidze zawodowej. 3 lipca zanotował historyczne zwycięstwo w Horizon Irish Open, rozrywanym w irlandzkim Mount Juliet Estate.

Przed golfistą z Wrocławia teraz chwila przerwy na przygotowania do występu w prestiżowym Hero Cup (od 13 stycznia w Abu Dhabi Golf Club). Polak został powołany jako jeden z 10 graczy, który będą reprezentować w tych drużynowych zawodach Europę kontynentalną w walce z graczami z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.