Idzie zima. "Pamiętajmy o bezdomnych" apelują dolnośląskie służby

Karolina Bieniek, mk | Utworzono: 2022-12-08 15:50 | Zmodyfikowano: 2022-12-08 15:51
Idzie zima. "Pamiętajmy o bezdomnych" apelują dolnośląskie służby - fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

Straże miejskie w całym regionie na bieżąco je patrolują i oferują osobom bezdomnym pomoc. Te jednak nie zawsze z tej pomocy korzystają, a by się ogrzać... rozpalają wewnątrz obiektów ogniska. młd. bryg. Marcin Swenderski zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy podkreśla, że takich zdarzeń co roku jest mnóstwo, a są to akcje długotrwałe, wymagające zaangażowania sporych sił i środków.

- Mamy takich akcji tutaj na terenie miasta Legnicy dosyć dużo. Są można powiedzieć stałe punkty gdzie do takich pożarów dochodzi. Te pustostany z którymi my mamy do czynienia są to duże obiekty i akcje są też z tego tytułu długotrwałe.

Ma to związek przede wszystkim z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale także na dokładnym, często kilkukrotnym przeszukaniu budynku w poszukiwaniu osób poszkodowanych, nawet jeśli nie ma informacji o tym, że w środku ktoś przebywał. Straż Miejska apeluje z kolei do właścicieli takich obiektów by dokładnie zabezpieczyli budynki uniemożliwiając osobom bezdomnym wejście do środka.

POSŁUCHAJ:

część 1:

część 2

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.