Turów - Kotwica 89:80: Scott to za mało

| Utworzono: 2011-02-20 20:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po dwóch tygodniach przerwy koszykarze wrócili do walki o punkty w ekstraklasie. Turów wrócił w dobrym stylu i po dwóch ostatnich porażkach pokonał Kotwicę. Zwycięstwo zgorzelczan byłoby bardziej okazałe, ale zawodnicy Jacka Winnickiego uparcie rzucali za trzy punkty, mimo że ich skuteczność z dystansu była dramatycznie słaba. Do tego po raz kolejny nie mieli pomysłu na zatrzymanie Ted Scotta. Amerykanin zdobył 26 punktów, nie miał jednak za dużo wsparcia w kolegach z drużyny.

Turów prowadził od samego początku. Bardzo dobrze od pierwszej kwarty grali David Jackson i Konrad Wysocki. Zgorzelczanie w obronie skupili się przede wszystkim na Scottcie i Darrellu Harrisie, ale zwłaszcz z tym pierwszym mieli bardzo duże problemy. Na szczęście Turów grał równo, a Kotwica nie. Dlatego już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 30:20.

Przewaga ta jednak raz rosła, raz topniała, bo Turów często z braku pomysłu na rozegranie akcji rzucał z dystansu. W całym meczu zgorzelczanie trafili 4 "trójki". Rzucali aż 28 razy! Mecz był szarpany, bo akcje często przerywane były faulami. Z tego powodu parkiet przedwcześnie opuścili Wysocki i Harris. Zwłaszcza dla Kotwicy była to duża strata.

Turów skorzystał z szerszej kadry. W drugiej połowie bardzo dobrze grali Marko Brkić i Robert Tomaszek, którzy byli najskuteczniejszymi zawodnikami w swoim zespole. Kilka razy z dobrej strony pokazał się Daniel Kickert. Widać, że z kolegami rozumie się coraz lepiej i zespół będzie miał z jego gry sporo pożytku.

Zespołowa gra Turowa pozwoliła utrzymać prowadzenie do samego końca. I odnieść upragnione zwycięstwo, bo forma zgorzelczan nie jest tak dobra, jak w pierwszych trzech tygodniach stycznia.

PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80 (30:20, 21:18, 20:18, 18:24)

PGE Turów Zgorzelec - Marko Brkic 17, Robert Tomaszek 17, David Jackson 12, Konrad Wysocki 11, Ivan Koljevic 9, Daniel Kickert 7, Torey Thomas 6, Michał Gabiński 4, Bartosz Bochno 4, Michael Kuebler 2.

Kotwica Kołobrzeg - Ted Scott 26, Darrell Harris 17, Jessie Sapp 9, Michał Wołoszyn 9, Kenneth Henderson 6, Łukasz Diduszko 5, Tomasz Zabłocki 4, Antohony Fisher 2, Bartosz Sarzało 2