PŚ i ME w saneczkarstwie: złote medale Włoszek i Niemców, startowali Polacy z Dolnego Śląska

WK, PAP | Utworzono: 2023-01-15 08:20
PŚ i ME w saneczkarstwie: złote medale Włoszek i Niemców, startowali Polacy z Dolnego Śląska - fot. zdjęcie ilustracyjne pzssan.pl/
fot. zdjęcie ilustracyjne pzssan.pl/

Wendl i Arlt, mistrzowie olimpijscy w dwójkach i sztafetach w 2014, 2018 i 2022 roku, wyprzedzili o 0,062 s Łotyszów Martinsa Botsa i Robertsa Plume. Trzecie miejsce zajęli inni reprezentanci gospodarzy Eduards Sevics-Mikelsevics i Lukass Krasts - 0,089 s straty.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na 11. pozycji z ponaddwusekundową stratą.

Po 7 z 12 zawodów Wendl i Arlt prowadzą też w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zgromadzili 529 punktów, o 14 więcej od swoich rodaków Toniego Eggerta i Saschy Beneckena.

Także Voetter i Oberhofer prowadzą w cyklu, a ich przewaga nad Austriaczkami Seliną Egle i Larą Michaelą Kipp wynosi 55 punktów.

W sobotę srebro ME wywalczyły Łotyszki Anda Upite i Sanija Ozolina (0,501 s straty), a brąz - rodaczki triumfatorek Jessica Dagenhardt i Cheyenne Rosenthal (0,558). Polki nie startowały.

W jedynkach również wszystkie medale zgarnęli Niemcy i Łotwa. Zwyciężył Langenhan, 0,058 s przed swoim rodakiem Felixem Lochem, a brąz wywalczył Kristers Aparjods (0,085 s). Mateusz Sochowicz zajął 15. miejsce ze stratą 0,993 s.

We wszystkich sobotnich konkurencjach składy podium ME pokrywały się z tymi w PŚ. Na niedzielę planowane są rywalizacji kobiecych jedynek oraz sztafet.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.