Wałbrzych: Powstaje nowy Dom Pomocy Społecznej

km | Utworzono: 2023-01-18 17:28 | Zmodyfikowano: 2023-01-18 17:29
Wałbrzych: Powstaje nowy Dom Pomocy Społecznej - Fot. UM Wałbrzych
Fot. UM Wałbrzych

Czterdzieścioro mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin czeka przeprowadzka. DPS prowadzony przez siostry zakonne przy ulicy Zachodniej będzie działał do końca roku.

- Wszystko przez stan techniczny budynku - mówi Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha:

Gmina Wałbrzych porozumiała się z zakonem i przejmie mieszkańców, którzy z końcem roku zamieszkają w budynku po dawnym przedszkolu przy ul. II Armii (w tej samej dzielnicy). Podpisano już umowę z wykonawcą remontu, który dziś przejął teren budowy. Obiekt będzie w pełni dopasowany do potrzeb ciężko chorych osób.

- opisuje Kacper Nogajczyk - Prezes Miejskiego Zarządu Budynków. W ramach inwestycji za blisko 9 mln zł dawny pałacyk zyska windę oraz zostanie specjalnie ocieplony. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, pojawi się oszczędne ogrzewanie. Z uwagi na charakter opieki - przewidziano także przyłącze pod agregat prądotwórczy, który w sytuacjach kryzysowych może być niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa chorym.

W budynku oprócz pokoi z łazienkami przewidziano gabinety lekarskie, rehabilitacyjne, świetlicę, a nawet kapliczkę. Teren przed budynkiem zostanie uporządkowany. Pojawią się ścieżki spacerowe, altana ogrodowa oraz ławeczki. Ogrzewanie zapewni pompa ciepła, a dodatkowo zostanie wykonana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Remont musi zakończyć się na przełomie listopada i grudnia, bowiem siostry mogą prowadzić swój Dom Pomocy Społecznej tylko do końca roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.