Zagłębie w Final Four Pucharu Polski

| Utworzono: 2011-02-24 02:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

KGHM Metraco Zagłębie Lubin bez trudu ograło drużynę Startu. Przed tygodniem zespół Bożeny Karkut przed własną publicznością wygrał 24:16, a w rewanżu w Elblągu Zagłębie pokonało rywalki 33:22.

W pierwszej połowie wydawało się, że Start postawi twarde warunki i będzie walczył o odrobienie strat. Pojedynek był wyrównany i po 30 minutach Zagłębie prowadziło tylko 15:13.

Wszelkie nadzieje gospodyń na końcowy sukces rozwiały pierwsze minuty drugiej połowy. Lubinianki rzuciły 5 bramek i nie straciły żadnej. Zrobiło się 20:13 i jasne było, że do turnieju finałowego Pucharu Polski awansuje broniące trofeum Zagłębie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Miedziowych 33:22.

W Final Foru zagrają także SPR Lublin i Piotrcovia. W ostatnim ćwierćfinale o awans walczą Łączpol Gdynia i KSS Kielce.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:32 (13:15)

Start: Kordunowska, Miecznikowska, Kędzierska - Frąckiewicz, Pełka-Fedak 2, Sądej 5, Cekała, Domnik 1, Szymańska 6, Aleksandrowicz 1, Wasak 2, Konefał 2, Szulc 3, Lurka.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Czarna - Załęczna 4, Ziółkowska, Ciepłowska, Lisowska 3, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 11, Migała 3, Jelić 1, Pielesz 1, Byzdra 3.