Wracają Mikrogranty. Rozpoczął się wiosenny nabór

GN | Utworzono: 2023-02-01 15:03 | Zmodyfikowano: 2023-02-01 15:25
Wracają Mikrogranty. Rozpoczął się wiosenny nabór - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Kto może się zgłosić do programu?

W trwającym od 1 do 15 lutego naborze można wziąć udział, wybierając jedną z trzech ścieżek: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, oraz dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Co ważne, swoje propozycje mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście – wystarczy chcieć działać w jego granicach! 

Jakie pomysły wchodzą w grę?

Zespół Mikrograntów nie tematyzuje programu – ważne, by zgłaszane projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki tej samej ulicy, podwórka, czy też osiedla! Mogą to być różnego rodzaju sąsiedzkie warsztaty, plenerowe pokazy czy wycieczki rowerowe lub piesze skierowane do społeczności lokalnej. Program to także przestrzeń na realizację inicjatyw, będących okazją do poznania się w międzykulturowym, przyjaznym gronie – takich, które włączają osoby z doświadczeniem uchodźczym i migranckim. Dzielenie się pasjami, integracja, edukacja – w ramach programu wrocławianie i wrocławianki mają szerokie pole do eksperymentowania i łączenia pokoleń!

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swój pomysł? Wystarczy między 1 a 15 lutego wypełnić jeden z formularzy przeznaczonych dla trzech różnych ścieżek, dostępnych na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wybrane przez komisje inicjatywy ogłoszone zostaną 10 marca!

Przygotuj się – weź udział w szkoleniach!

W DNA Mikrograntów jest edukacja – zespół udziela pomocy na każdym etapie przygotowań i realizacji projektów. Za nami szereg spotkań informacyjnych, a przed nami szkolenia dla każdej ze ścieżek, podczas których uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku:

2.02, 17:30 | Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych | zapisy: https://bit.ly/MikroWIK-webinar-zapisy lub [email protected] | Webinar

2-3.02, 17:00 | Mikrogranty NGO | zapisy: https://bit.ly/MikroNGO-szkolenie-zapisy | szkolenie stacjonarne, Centrum Sektor 3

7.02, 16:30 | Mikrogranty młodzieżowe | zapisy: [email protected] | Szkolenie stacjonarne, Centrum Sektor 3

Podczas warsztatów koordynatorzy i koodrynatorki zespołu przedstawią zasady programu, a przede wszystkim omówią wniosek na podstawie zrealizowanych już projektów. Dzięki spotkaniom okaże się, że wypełnianie formularzu jest naprawdę proste! Poza tym podczas trwania naboru swoje pomysły można konsultować mailowo oraz telefonicznie – pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.