Popołudnie z muzyką w RWK: "Cocoon" Give Up To Failure, Jonhy Yul o Zabobönach, Piotr Szlempo Quintet i "Polish Pentagon" (podcast)

Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2023-02-07 22:16 | Zmodyfikowano: 2023-02-07 22:18
Popołudnie z muzyką w RWK: "Cocoon" Give Up To Failure, Jonhy Yul o Zabobönach, Piotr Szlempo Quintet i "Polish Pentagon" (podcast) - Popołudnie z muzyką w RWK
Popołudnie z muzyką w RWK

O muzycznych poszukiwaniach i podróżach opowiadał na antenie radia Johny Yul - muzyk, twórca rozlicznych projektów i animator opolskiego cyklu Zaboböny. Muzyka splata się w nim z parateatralną i wizualną aktywnością, kierując uwagą odbiorców w stronę misterium. Jak wygląda to wydarzenie i jakie mają z nim związki wrocławscy twórcy, o tym więcej w rozmowie. Ważny odnotowania jest fakt, że wrocławska Opowieść wydała zapis z opolskiego koncertu w formie artystycznego zina. 

Wrocławska formacja Give Up To Failure powraca z nowym wydawnictwem dwa lata po debiutanckim "Burden". Płyta ukaże się (20 lutego) nakładem oficyny Requiem Records, z którą GUTF jest związany od początku swojej działalności. Prezentując w eterze sporą porcję nowej muzyki, członkowie zespołu, Marek Witkowski i Krzysztof Młyńczak, podzielili się wrażeniami, m.in. z pracy nad nowym materiałem.

"Polish Pentagon" to debiutancka płyta trębacza młodego pokolenia Piotra Szlempo. Muzyk zaprezentuje się wraz ze swoim kwintetem 17 lutego w Ośrodku Postaw Twórczych. O płycie "Polish Pentagon", kulisach jej powstania oraz samym koncercie, więcej na antenie. Gościem w studio był także Dawid Bargenda z OPT.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.