Literatura #6/2023: Jarek Szubrycht, Iwa Pytiak i Grzegorz Grecas, Jan Elbanowski

Jacek Antczak | Utworzono: 2023-02-10 13:30 | Zmodyfikowano: 2023-02-10 13:30
Literatura #6/2023: Jarek Szubrycht, Iwa Pytiak i Grzegorz Grecas,  Jan Elbanowski - Literatura #6/2023
Literatura #6/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Jarek Szubrycht - Ceniony dziennikarz muzyczny (pisujący do GW i Polityk), nieaktywny wokalista Lux Occulta, za to czynny autor niezliczonej ilości artykułów i wywiadów z artystami proweniencji muzycznej wszelakiej oraz książek. W tym tej, o której będziemy rozmawiać. O metalu jako stylu życia, radykalnych postawach i tym jak dorastało się wraz z tą muzyka w latach 1980 i w kolejnej dekadzie opowie autor „Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”.

PODCAST


Iwa Pytiak i Grzegorz Grecas – Nowy wspaniały kraj tak nazywa się „II Półmaraton czytań performatywnych" przygotowany przez „Teatr na faktach”. W sobotnich czytaniach we wrocławskim Instytucie Grotowskiego twórcy zajrzą w polską mozaikę opowieści, do tematów z czasów wojennych oraz małych miejscowości przygranicznych. O szczegółach opowiedzą Grzegorz Grecas, jeden z twórców „Teatru na faktach” oraz aktorka Iwa Pytiak, jedna z autorek scenariusza sobotniego półmaratonu czytań performatywnych.

 

PODCAST


Jan Elbanowski – Różnie to bywa z wydawnictwami w ostatnich ciężkich dla książek czasach. Są i takie, które na przekór wszystkiemu zapowiadają na rok 2023 dobrą „literacką inflację”, to znaczy rekordową liczbę premier. Tak jest z Oficyną Literacką Noir sur Blanc, która postanowiła wydać w tym roku ponad 30 książek i otworzyć się na nowe kierunki literackie i geograficzne. O tym, co w najbliższych tygodniach i miesiącach, ale i historii wydawnictwa znanego polskim czytelnikom chociażby z serii kryminałów Andrei Camilieriego , Patricii Highsmith i Donny Leon czy sagi rodziny Durrellów, opowie Jan Elbanowski.

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.