Inne spojrzenie na losy Pinokia we Wrocławskim Teatrze Lalek

Jakub Ciołko, BM | Utworzono: 2023-02-21 15:28 | Zmodyfikowano: 2023-02-21 15:29
  Inne spojrzenie na losy Pinokia we Wrocławskim Teatrze Lalek - Fot: Jakub Ciołko
Fot: Jakub Ciołko

Zbliża się kolejna premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek. Na scenie zaprezentowany zostanie Pinokio, bazujący na dobrze znanej, klasycznej baśni Carla Collodiego. Spektakl pokaże jednak inną interpretację baśni, opartą na jej adaptacji autorstwa francuskiego dramaturga Joëla Pommerata. Reinterpretacja opowieści oddaje dziecku podmiotowość. Zamiast “niegrzecznego”, wymagającego “naprawy” chłopca ukazuje nam młodego człowieka, który po prostu dojrzewa, uczy się na popełnianych błędach i nabywa odwagi, by podążać własną drogą. - Baśń Collodiego ma już prawie 150 lat i wciąż jest lekturą szkolną, dydaktyczną, ale jednocześnie piętnującą w przestarzały sposób zachowania, których każde dziecko doświadcza. My pokazujemy że dziecko zasługuje na przestrzeń – mówi Radiu Wrocław Agata Kucińska, reżyserka spektaklu:

- Nasz Pinokio pokazuje, że dziecko dopiero poznaje świat, może wielu rzeczy nie rozumieć, a my dorośli powinniśmy pomóc młodemu człowiekowi w tej trudnej wędrówce przez życie, nie traktując go przedmiotowo – mówi Radiu Wrocław Krzysztof Kozak, odtwórca głównej roli Pinokia:

Spektakl będzie grany na Dużej Scenie, głównie w planie żywym, z wykorzystaniem animacji lalek i form oraz wyrazistymi kostiumami Michała Dracza. W głównych wystąpią także m.in. Kamila Chruściel, Radosław Kasiukiewicz i Anna Makowska-Kowalczyk.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.