Bolkowianie zaangażowali się w uczczenie Żołnierzy Wyklętych

Jakub Ciołko, BT | Utworzono: 2023-03-01 13:34 | Zmodyfikowano: 2023-03-01 13:35
Bolkowianie zaangażowali się w uczczenie Żołnierzy Wyklętych - fot. CKB Bolków
fot. CKB Bolków

- To że ludzie angażują się w takie działania dodaje motywacji innym. Dotychczas organizowaliśmy takie obchody przy Święcie Niepodległości i rok temu, również o Wyklętych. Zawsze było bardzo poruszajaco ale ważne, że jesteśmy tam razem - mówią mieszkańcy Bolkowa:

W koordynowaniu obchodów chętnie pomaga miejscowe Centrum Kulturalno-Biblioteczne, udostępniające mieszkańcom swoją przestrzeń i wspierając ich merytorycznie.

- Okazuje się, że wśród mieszkańców mamy zarówno uzdolnionych artystów jak i pasjonatów historii o bogatej wiedzy i licznych pamiątkach. To że te osoby chcą współpracować, zwłaszcza przy tak ważnych wydarzeniach, jest naszym powodem do dumy - mówi Katarzyna Doszczak-Fuławka, dyrektor bolkowskiego domu kultury:

Bolkowianie wskazują, że wspólna organizacja święta jest też lekcją lokalnej historii. Razem udało im się odkryć kulisy działających w ich okolicy na przełomie lat 40. i 50. podziemnych organizacji, m.in. operującej w górach Krainy Wygasłych Wulkanów „Grupy Czarnego Janka” czy organizacji "Obrona Kraju", działającej w Bolkowie i w Jaworze.

Lokalne uroczystości w Bolkowie rozpoczną się o 17:00, a poza koncertem i historycznym wykładem, uzupełni je wspólne złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym ofiary totalitaryzmów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.