Literatura #11/2023: Izabela Janiszewska, Natalia Szostak, Kasia Janusik

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-03-17 11:30 | Zmodyfikowano: 2023-03-17 11:30
Literatura #11/2023: Izabela Janiszewska, Natalia Szostak, Kasia Janusik  - Literatura #11/2023
Literatura #11/2023

W audycji książkowej RWK gościły:

Izabela Janiszewska – „Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z dziewczyną”.
Autorka doskonale przyjętych thrillerów: „Niewybaczalne” i „Apartament”, a także bestsellerowej trylogii kryminalnej („Wrzask”, „Histeria”, „Amok”) o komisarzu Brunonie Wilczyńskim i dziennikarce Larysie Luboń. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna przygotowywała wywiady i reportaże. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka „Ludzie z mgły” (Czwarta Strona).

 

PODCAST


Natalia Szostak – „Matka piętnastoletniej Marianny wraca z emigracji zarobkowej, by odnaleźć córkę. Pomóc może jej teściowa, która przez ostatnie miesiące opiekowała się Marianną. Ale co właściwie się stało? Kto stoi za zniknięciem? Może wszystko zaczęło się wtedy, gdy dziewczyna straciła głos?”.
Nowy głos na polskiej scenie literackiej. Z wykształcenia iberystka, recenzentka, dziennikarka i felietonistka „Książek. Magazynu do czytania”, swoją debiutancką powieścią „Zguba” (Wydawnictwo W.A.B.) przechodzi na drugą stronę literackiej mocy.

 

PODCAST


Katarzyna Janusik – Już za kilka dni – 21 marca – obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji. Co przygotował na to święto poetek i poetów Wrocławski Dom Literatury i kiedy będzie się można spotkać na kolejnym Bookowisku? O tych imprezach i spotkaniach z poezją w klubie… PROZA oraz o innych najnowszych projektach opowiadała wicedyrektorka WDL.

 

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.