Pralka Frania czy pianino z Breslau. Śmieci w rolach eksponatów

Jakub Dworzecki, el | Utworzono: 2023-03-18 12:32 | Zmodyfikowano: 2023-03-18 12:34
Pralka Frania czy pianino z Breslau. Śmieci w rolach eksponatów - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Od pianina z Breslau, przez stare aparaty, pralkę Franię czy Trybunę Ludu — wrocławska spółka Ekosystem chce dać drugie życie odpadom dzięki... muzeum. Tam, te najbardziej oryginalne przedmioty oddawane przez mieszkańców, mają służyć jako eksponaty. - Placówka ma służyć przede wszystkim edukowaniu - mówi Michał Sałkowski z Ekosystemu:

18 marca to w Światowy Dzień Recyklingu, który ma zwrócić uwagę na konieczność segregowania odpadów, tak, by choć część z nich dało się ponownie wykorzystać.  - W muzeum prowadzone są też warsztaty dla dzieci - zdradza Michał Sałkowski:

Żeby móc uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, opiekunowie grup powinni wysłać zgłoszenie do Ekosystemu. Co więcej, w zajęciach mogą brać udział również zorganizowane grupy dorosłych do 30 osób. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego niespełna 27 procent odpadów wytworzonych przez jednego mieszkańca podlega recyklingowi.

 

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Agap2023-03-18 16:22:37 z adresu IP: (2a01:112f:4409:2100:b04a:x:x:x)
Sortowania trzeba uczyć przede wszystkim dorosłych. I zacząć od tego, że jak się idzie do śmietnika to bierze się klucz, a nie zostawia worek na zewnątrz, bo służby tu nie ma żeby za kogoś worki wnosiła!