TOP5 dolnośląskich klubów czytelniczych [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2023-03-24 10:37 | Zmodyfikowano: 2023-03-24 10:39
TOP5 dolnośląskich klubów czytelniczych [GŁOSOWANIE] - zdjęcia uczestników plebiscytu
zdjęcia uczestników plebiscytu

Głosowanie potrwa do soboty 8 kwietnia 2023, do godziny 15:30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył

Polkowicki Klub Książki "Między półkami"

Od 12 lat tworzą go zakochane w książkach seniorki, które jednogłośnie stwierdziły, że czytanie w zaciszu swojego domu to już dla nich za mało. Chciały swoimi przemyśleniami dzielić się z innymi. Nie sądziły wówczas, że spotkania w miejskiej czytelni będą początkiem długoletniej przyjaźni. Członkinie klubu "Między półkami" spędzają w polkowickiej bibliotece każdą wolną chwilę. Czytają, dyskutują, piszą recenzję i są na bieżąco z czytelniczymi nowościami. Gdy przyjeżdżają nowe pozycje one już dobrze wiedzą czy warto je polecić czytelnikom. Nie straszne im ambitne tytuły, ale na ich długiej liście pozycji do przeczytania nie brakuje krwawych kryminałów, poezji czy lekkich obyczajówek.

Dygresyjny Dyskusyjny Klub Książki w Kłodzku

Klub powstał już blisko 12 lat temu przy Bibliotece w Kłodzku. Początkowo na spotkania przychodziło około 20 osób w różnym wieku. Dziś grono to jest o połowę mniejsze i aktywnie w spotkaniach uczestniczy po kilka osób. O książkach i swoich przemyśleniach rozmawiają w Saloniku Prasowym, a czasem też w kawiarniach lub domach klubowiczów. Praktycznie zawsze omawiają książki, ale nie stronią też od poezji, filmu czy sztuki. Poruszane zagadnienia często odnoszą do codzienności. Kłodzki klub stara się raz w roku zorganizować także spotkanie autorskie. Przez lata istnienia - klubowicze spotkali się przeszło sto razy omawiając już ponad 125 książek, kilkanaście wierszy, filmów i obrazów. Więcej o ich działalności dowiemy się w TOP5 Radia Wrocław.

Legnicka Gildia Miłośników Słowa 

Miejsce w którym się spotykają, od końca XIX wieku wzbudza wielkie emocje. Kiedyś mieściła się tam loża masońska - również z tajemnymi salami. Dziś jest to główna siedziba Legnickiej Biblioteki Publicznej. Przy czym nie tylko imponujący księgozbiór jest w tym przypadku magnesem dla członków tamtejszej Gildii Miłośników Słowa. A jest to konfraternia tak liczna, że... dzieli się na poszczególne zespoły. 

Klub Książki "Przykrywka" w Szklarskiej Porębie 

Klub czytelniczy w Szklarskiej Porębie stworzyła z potrzeby serca rok temu pisarka i blogerka Anna Szczypczyńska. Oczywiście nie sama. Dziś to 25 kobiet, które czytają, spotykają się, czytają, dyskutują raz w miesiącu i czekają na mężczyzn, którzy odważą się dołączyć. Klub książki powstał, kiedy Anna przeprowadziła się pod Szrenicę. U kosmetyczki rozesłała wici, że chce stworzyć klub czytelników i o książkach rozmawiać. 

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece we Wrocławiu 

Klub działa przy bibliotece miejskiej we Wrocławiu, a dokładnie - filii nr 18 przy Grabiszyńskiej.  Został reaktywowany po pandemii. Frekwencja dopisuje - o lekturach na każdym spotkaniu rozmawia około 10 osób. 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.