BC Polkowice bliżej finału. W niedzielę drugi mecz (TRANSMISJA)

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-03-25 22:01 | Zmodyfikowano: 2023-03-25 22:13
BC Polkowice bliżej finału. W niedzielę drugi mecz (TRANSMISJA) - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko zbudowały sobie 6 punktów przewagi. Ta różnica szybko jednak przestała istnieć, bo polkowiczanki błyskawicznie wróciły do skutecznej gry. Seria 12 punktów sprawiła, że to BC prowadziło 18:12. Pomarańczowe potem trzymały rywalki na dystans, co jakiś czas powiększając swoją przewagę. Ostatecznie polkowiczanki po pierwszej kwarcie prowadziły 33:25.

Druga odsłona to koncert gry gospodyń. BC w pełni kontrolowało wydarzenia na boisku, w pewnym momencie polkowiczanki prowadziły nawet 14 punktami. Po dobrej końcówce Zagłębie potrafiło jeszcze zmniejszyć tę przewagę, ale i tak na przerwę BC schodziło prowadząc 53:42.

Wszystko co złe dla polkowiczanek wydarzyło się w trzeciej kwarcie. Zagłębie zanotowało 10 punktów, przy zaledwie trzech oczkach gospodyń. Tym samym przewaga BC stopniała do dwóch punktów. Sosnowiczanki dalej poszły za ciosem i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. BC zdołało jednak jeszcze się obudzić i po skutecznej końcówce kwarty prowadziło 67:63.

W czwartej kwarcie mecz był najbardziej wyrównany, ale to sprzyjało gospodyniom. Polkowiczanki starały się kontrolować poczynania na boisku i trzymały Zagłębie na dystans. Skuteczna i co najważniejsze spokojna gra sprawiła, że to polkowiczanki wygrały pierwszy mecz półfinałowy 88:82.

W niedzielę drugie starcie tej rywalizacji, również rozpocznie się o 18 w Polkowicach. Mecz będziemy relacjonować na antenie Radia Wrocław, w audycji Popołudnie Kibica.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:82 (33:25, 20:17, 14:21, 21:19).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla BC. Drugi mecz w niedzielę w Polkowicach o godz. 18.

Punkty:

BC Polkowice: Erica Wheeler 40, Artemis Spanou 11, Sasa Cado 11, Weronika Gajda 8, Bożena Puter 7, Weronika Telenga 4, Liliana Banaszak 4, Klaudia Gertchen 3;

MB Zagłębie Sosnowiec: Batabe Zempare 22, Jessica January 19, Quinn Urbaniak-Dornstauder 17, Miroslava Mistinova 9, Klaudia Wnorowska 9, Alicja Jarząb 6, Łucja Grzenkowicz 0, Sylwia Wojtylas 0.