BC Polkowice zagra w finale Basket Ligi Kobiet

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-03-29 21:50 | Zmodyfikowano: 2023-03-29 23:23
BC Polkowice zagra w finale Basket Ligi Kobiet - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, od dwóch skutecznych trójek. BC starało się odpowiedzieć, ale to sosnowiczanki kontrolowały wydarzenia na boisku. Tak było do końcówki kwarty, kiedy to polkowiczanki zanotowały 10-punktową serię i przed drugą kwartą prowadziły ośmioma punktami.

W drugiej odsłonie Pomarańczowe grały tak, jak powinny faworytki. Kontrolowały wydarzenia na boisku i gry tylko Zagłębie odrabiało kilka punktów, to BC odpowiadało tym samym. Podopieczne Karola Kowalewskiego znów zanotowały dobrą końcówkę kwarty i na przerwę schodziły prowadząc 34:23.

W trzeciej kwarcie gra mocno falowała. Na kilka dobrych akcji gospodyń przypadało kilka dobrych akcji polkowiczanek. W pewnym momencie BC prowadziło nawet 16 punktami, ale ostatecznie po 30 minutach gry przewaga BC wynosiła "tylko" 10 punktów.

W czwartej kwarcie BC nie popełniło żadnych błędów i zagrało bardzo odpowiedzialnie. Koszykarki z Polkowic grały równo w ofensywie, dzieląc się piłkami niemal po równo. Ostatecznie polkowiczanki zamknęły rywalizację w półfinale w trzech spotkaniach, wygrywając 79:64.

W finale rywalem BC Polkowice będzie albo Enea Gorzów Wielkopolski albo AZS Lublin. W rywalizacji do trzech wygranych prowadzą lublinianki 2:1.

MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 64:79 (11:19, 12:15, 22:21, 19:24).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-0 dla BC.

Punkty:

MB Zagłębie Sosnowiec: Jessica January 21, Batabe Zempare 12, Miroslava Mistinova 12, Quinn Urbaniak-Dornstauder 10, Klaudia Wnorowska 4, Alicja Jarząb 2, Łucja Grzenkowicz 2, Marzena Złocińska 1, Sylwia Wojtylas 0, Nina Micek 0.

BC Polkowice: Liliana Banaszak 16, Erica Wheeler 13, Klaudia Gertchen 13, Bożena Puter 12, Artemis Spanou 11, Weronika Gajda 8, Weronika Telenga 6, Sasa Cado 0, Wiktoria Zasada 0, Inga Stępień 0.