Gdzie pływać w regionie? Sprawdzamy cenniki Aquaparków na Dolnym Śląsku

Piotr Osowicz, JD | Utworzono: 2023-04-20 12:17 | Zmodyfikowano: 2023-04-20 12:18
Gdzie pływać w regionie? Sprawdzamy cenniki Aquaparków na Dolnym Śląsku - fot. ilustracyjna / Pixabay
fot. ilustracyjna / Pixabay

Okazuje się, że opłaty w Aquaparkach są bardzo różne. Co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na taką formę spędzania wolnego czasu? To zróżnicowanie cenowe tłumaczy rzecznik Term Cieplickich, Zbigniew Rzońca:

- Staramy się, aby było możliwie jak najtaniej, ale też chcemy, żeby spółka nie przynosiła strat. Jesteśmy, z tego co wiem, jednym z nielicznych Aquaparków, które tych strat nie przynoszą.

Za dwie godziny we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej trzeba zapłacić 60 złotych. Droższy jest pobyt całodzienny - kosztuje 75 złotych. To i tak zdaniem magistratu najtaniej w Polsce. Okazuje się jednak, że to najdroższy taki obiekt w regionie.

- Porównujmy się z obiektami o podobnej powierzchni - broni cennika Tomasz Sikora, rzecznik wrocławskiego Parku Wodnego:

- Warto porównać ceny we wrocławskim Aquaparku z innymi takimi wielkopowierzchniowymi obiektami w Polsce i wtedy się okazuje, że ceny biletów w Aquaparku we Wrocławiu są najniższe w Polsce.

Na wysokość cen, zdaniem szefów Aquaparków, największy wpływ ma inflacja i ceny energii. Co jeszcze ma przełożenie na zróżnicowanie cenowe w dolnośląskich basenach i gdzie jest najtaniej?

POSŁUCHAJ:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.