Domowa opieka nad osobami starszymi: dlaczego warto z niej skorzystać?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-21 10:44
Dodaj do Wykop.pl
Domowa opieka nad osobami starszymi: dlaczego warto z niej skorzystać? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Codzienne problemy osób starszych

Ludzie w podeszłym wieku są o wiele bardziej narażeni na różnego rodzaju wypadki i urazy – także w zaciszu domowym. Zdarza się, że mieszkają oddzielnie, a rodzina jedynie ich odwiedza. Mogą więc czuć się osamotnieni, zapomniani, a ich poczucie własnej wartości spada. Jeżeli Twój bliski dodatkowo zmaga się z zaburzeniami pamięci, może zapominać o zażywaniu lekarstw, a to nierzadko ma konsekwencje zdrowotne. Wszystkie te czynniki sprawiają, że chcesz się nimi zająć na co dzień. Niestety, obowiązki zawodowe i rodzinne utrudniają podjęcie całodobowej opieki nad rodzicem czy dziadkiem. Jeśli więc martwisz się, że bliski nie poradzi sobie z codziennością, skorzystaj z możliwości zatrudnienia opiekunki do osoby starszej. W Veritas Polska pomożemy Ci znaleźć wykwalifikowaną osobę, która fachowo i kompleksowo zajmie się seniorem.


Korzyści z zatrudnienia opiekunki do osoby starszej

Jeszcze do niedawna alternatywą opieki rodzinnej było jedynie umieszczenie starszej osoby w płatnej placówce, często poza miejscem zamieszkania. Dla rodzin, które nie mogły podjąć się opieki, była to bardzo trudna decyzja. Dziś jednak na popularności zyskuje nowe rozwiązanie, czyli opieka domowa. Dzięki niemu Twój bliski może zostać w znajomym otoczeniu, odwiedzany, jak dotąd, przez rodzinę. Jedyną zmianą będzie obecność profesjonalnej opiekunki osób starszych, która przejmie większość jego obowiązków.

Senior, który wciąż mieszka we własnym domu, zyskuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W dalszym ciągu, budząc się, widzi znajomą sypialnię, robi sobie herbatę w ulubionym kubku, siada w wysłużonym fotelu, na którym kołysał wnuki do snu. Całe otoczenie budzi pozytywne wspomnienia, wywołuje uśmiech na twarzy. Na dodatek osoba starsza może porozmawiać z lubianym sąsiadem i zna listonosza, który roznosi pocztę na osiedlu. Znane otoczenie wpływa pozytywnie na kondycję psychiczną i fizyczną Twojego bliskiego. Dlaczego więc pozbywać go tak dobroczynnego „lekarstwa”?


Opiekunka osoby starszej dba o jej zdrowie

Obecność drugiego człowieka korzystnie oddziałuje na zdrowie seniora. Łagodzi jego poczucie samotności, poprawia samopoczucie, zmniejsza stres. Osoba starsza ma świadomość, że wciąż jest zauważana, doceniana i kochana. Warto też wspomnieć o zdrowiu fizycznym seniora. Jeżeli przebywają z nim inne osoby, chociażby opiekunka, chętniej przyjmuje leki i poddaje się terapii czy rehabilitacji. Oprócz tego nasz bliski ma zagwarantowaną profesjonalną opiekę i pielęgnację. Zatrudniając wykwalifikowaną osobę, zyskujesz pewność, że pomoże ona Twojemu rodzicowi czy dziadkowi w każdej sytuacji – jednocześnie wspierając jego samodzielność.

Decyzja o zatrudnieniu opiekunki do osoby starszej nigdy nie jest łatwa. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy okazuje się ona najlepszą możliwą opcją. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji, która wskaże osobę idealnie odpowiadającą wymaganiom. Z Veritas Polska współpracują jedynie zweryfikowane, godne zaufania opiekunki. Z chęcią poświęcają swój czas i uwagę podopiecznym, dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź naszą stronę i poznaj wycenę usług: https://veritas-polska.pl/

Reklama