Zielone lotnisko. Przedsmak Festiwalu Kwiatów we Wrocławiu

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2023-04-21 15:05 | Zmodyfikowano: 2023-04-21 15:05
Zielone lotnisko. Przedsmak Festiwalu Kwiatów we Wrocławiu - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Do hali przylotów i odlotów prowadzą udekorowane kwiatami i roślinami „zielone bramy”, a w bagażowni możemy zobaczyć walizki z wizerunkiem najsłynniejszej mieszkanki Książa, czyli księżnej Daisy von Pless. W długi majowy weekend, wszystkie drogi prowadzą do Wałbrzycha.

- W tym roku podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ zabierzemy Was w podróż przez zamkowe komnaty, śladami najsłynniejszej mieszkanki Zamku Książ – księżnej Daisy von Pless. Sekretny Ogród księżnej Daisy oraz zapiski z jej pamiętników, będą inspiracją dla Mistrzów Florystyki tworzących kreatywne kwiatowe aranżacje. Nowością podczas tegorocznego Festiwalu, będzie udostępnienie turystom V piętra Zamku Książ, gdzie powstanie kwiatowa aranżacja nawiązująca do nieistniejącej leśnej chatki księżnej „Ma Fantaisie” – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Do odwiedzin Festiwalu zapraszali także wiceprezes wrocławskiego portu lotniczego, Cezary Pacamaj oraz dyrektor departamentu kultury, turystyki i promocji Urzędu Marszałkowskiego województwa dolnośląskiego, Bartłomiej Kubicz. Port lotniczy i Urząd Marszałkowski są od wielu lat partnerami Zamku Książ Wałbrzychu.

W dniach 29.04-03.05.2023r. ponad 30 zamkowych komnat i salonów Zamku Książ w Wałbrzychu zostanie bogato ozdobionych kwiatowymi kompozycjami, stworzonymi pod okiem mistrzów przez florystów z całej Polski. Podróże dookoła świata, angielski ogród, zaginione perły i szkoła tworzenia koronek – to jedne z tematów, na podstawie których, w najpiękniejszych zamkowych przestrzeniach, powstaną kreatywne dekoracje z wykorzystaniem kwiatów i trwałych, naturalnych materiałów. 

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl oraz www.festiwalkwiatow.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.