Po majówce rusza przebudowa ulicy Asfaltowej na wrocławskim Jagodnie

Jakub Ciołko, AO | Utworzono: 2023-05-01 10:21 | Zmodyfikowano: 2023-05-01 10:24
Po majówce rusza przebudowa ulicy Asfaltowej na wrocławskim Jagodnie - fot. ZDiUM.
fot. ZDiUM.

Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców okolicznych osiedli i przyszłych adeptów powstającego tam zespołu szkolno-przedszkolnego. Prace będą wiązały się z trwającymi do jesieni utrudnieniami. Wyłączony z użytkowania będzie odcinek od Pawiej do Granitowej, a mieszkańcy do domów dojeżdżać będą przez plac budowy. Pozostali użytkownicy skorzystają z objazdu wyznaczonego ulicą Granitową.

- Wprawdzie funkcjonuje tam strefa ruchu uspokojonego, ale ze względu na pojawienie się najmłodszych, należy zapewnić im maksymalny komfort. W ciągu jezdni powstaną chodniki, przejścia dla pieszych i progi zwalniające – mówi Radiu Wrocław Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

"Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego chcielibyśmy dokonać całkowitej przebudowy ulicy Asfaltowej, pomiędzy Pawią a Granitową. Celem jest przede wszystkim poprawa parametrów technicznych umożliwiających bezpieczne wprowadzenie dość dużego ruchu pieszego i rowerowego."

Prace przy reorganizacji ruchu w obrębie inwestycji rozpoczną się 4 maja. Przebudowa obejmie jezdnię, chodniki oraz przejścia dla pieszych, które zostaną dodatkowo doświetlone. Ponadto usprawniona zostanie infrastruktura komunikacji autobusowej.

- Zbudujemy 3 nowe przystanki, by zapewnić mieszkańcom alternatywę dojazdu i wyjazdu z osiedla – dodaje Ewa Mazur:

"Dwa z nich zostaną zlokalizowane na ulicy Pawiej, przed skrzyżowaniem z Asfaltową. Trzeci przystanek jest zaprojektowany przy Parafialnej za skrzyżowaniem z Grota-Roweckiego."

Kolejnym etapem prac będzie budowa w okolicy ścieżek rowerowych i sadzenie zieleni. Te jednak nie wpłyną na przejezdność okolicy, bo mają objąć obszar poza jezdnią.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.