Nowe atrakcje turystyczne w Lądku – Zdroju. Do podziwiania i aktywności fizycznej

Jarosław Wrona, BM | Utworzono: 2023-05-03 12:57 | Zmodyfikowano: 2023-05-03 13:02
Nowe atrakcje turystyczne w Lądku – Zdroju. Do podziwiania i aktywności fizycznej - Fot: Jarosław Wrona
Fot: Jarosław Wrona

W Lądku-Zdroju na górze Trojak, symbolicznie otwarto platformę widokową i kolejną pętlę rowerową singletrack „Samotnik”. Punkt widokowy został oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku i od początku jest tłumnie odwiedzany przez turystów. Nowa konstrukcja przede wszystkim zwiększa ich bezpieczeństwo. Ci, którzy weszli lub wjechali rowerami na Trojak mówią, że wspinaczka jest warta widoków:

- Platforma jest the best, bardzo fajna. Wjechaliśmy nowym singletrack’iem, bardzo fajny, kamienisty, wymagający, techniczny, także było super. Patrzę czy nie spadnę, myślę, że wytrzyma to wszystko. Polecamy w każdym bądź razie, jesteśmy pierwszy raz. Ładne widoki są, na Borówkową, na Lądek. Przede wszystkim widać, że to jest solidna robota i inaczej się ogląda.

Wśród uczestników, którzy udali się na szczyt Trojaka, była posłanka Monika Wielichowska. Jak powiedziała Radiu Wrocław, ziemia kłodzka musi stawiać na turystykę:

- Przyjeżdżają z całej Polski, są uśmiechnięci i mówią dzień dobry, jak u was pięknie, my na pewno tutaj wrócimy. My musimy stawiać na turystykę i wiem, że poszczególne miasta i gminy również patrzą w tę stronę i w tę stronę będą rozwijać turystykę, tą aktywna właśnie.

Z punktu widokowego można podziwiać panoramy gór okalających ziemię kłodzką. Widoki można też zobaczyć w internecie, bo przy platformie zainstalowano kamerę. Jak powiedział Radiu Wrocław Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju, gmina stawia na rozwój aktywnej turystyki. W planach jest budowa kolejnych tras rowerowych:

- Bardzo by nam się podobało, żeby połączyć się z podobną siecią po stronie czeskiej, bo wtedy mamy transgraniczny projekt. Znając Czechów i ich zamiłowanie do rowerów, bo wiemy jak oni lubią jeździć na rowerach, praktycznie od nich to przyszło do nas, także myślę, ze jest szansa żeby to połączyć.

Na Trojak prowadzą trzy szlaki. Niebieski z Lądka-Zdroju, zielony z Przełęczy Lądeckiej i czerwona ścieżka krajoznawcza biegnąca pętlą: z Lądka przez zamek Karpień, Stołowe Skały i Stójków. Gmina Lądek na trzy inwestycje, budowę platformy, pętli rowerowej i parkingu, otrzymała niespełna 5 mln złotych dofinansowania z Polskiego Ładu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.