„Tajemnica Księcia Niewidzialnego - The Mistery of Invisible Man" [SPEKTAKL ODWOŁANY]

GN | Utworzono: 2023-05-08 10:23 | Zmodyfikowano: 2023-05-08 10:24
„Tajemnica Księcia Niewidzialnego - The Mistery of Invisible Man" [SPEKTAKL ODWOŁANY] - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

21.05.2023 godz. 11.00, 13.00 i 15.00

Sala Koncertowa Radia Wrocław

Interaktywny spektakl „Tajemnica Księcia Niewidzialnego" opowiada o współczesnym chłopcu, który nadużywał internetu, gadżetów i za dużo czasu spędzał w świecie wirtualnym grając w popularne gry online.

Nie interesował się w ogóle otaczającym go światem, nie chciał się uczyć oraz spełniać swoich domowych obowiązków. Demonstrował zachowania egoistyczne i egocentryczne co nie podobało się jego bliskim, którzy jednak czuli się bezradni wobec jego zachowania. Tą sytuację umiejętnie wykorzystał czarownik, który wiedząc, że chłopakowi zależy tylko na akceptacji przez jego wirtualnych fanów i „przyjaciół" zmienił go w Niewidzialnego dla otaczającego go świata.

Po metaforycznej przemianę w niewidzialnego chłopak rozumie, że złe postępował i próbuje powrócić do swojego domu pomagając innym i poznając nowych prawdziwych przyjaciół.

Puentą spektaklu jest scena walki dobra ze złem, przedstawiona w formie show laserowego, po której książę z powrotem zmienia się w człowieka z krwi i kości i wita się ze swoją mamą królową.

Antagonistami głównego bohatera są Czarodziej oraz komiczna postać – tchórzliwy szkielet. Bohaterowi w walce dobra ze złem pomagają Kolorowe Wróżki oraz Pluszowe Olbrzymy wraz z Władcą Światła, którzy ratują go, a on uczy ich marzyć oraz pokazuje jak wygląda prawdziwa zabawa.

Dla kogo:

Spektakl jest skierowany w szczególności dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Cele/Przesłanie:

Nasze spektakle niosą zawsze przeslanie moralno-etyczne dla najmłodszych odbiorców i ich rodziców.

Są to podstawowe wartości społeczne opierające się na tradycję wychowania we współczesnym świecie: życzliwość wobec siebie, wspieranie się nawzajem, przyjazne nastawienie do innych, radość z prawdziwej przyjaźni i tolerancyjność i elastyczność wobec ciągle zmieniającego się świata.

Głównym przesłaniem przedstawienia jest wytłumaczenia w zrozumiany dla dziecka sposób zagrożenia oraz niebezpieczeństwa, które kryje w sobie spędzanie czasu w świecie wirtualnym. I przedstawienia mu alternatywy w postaci zabawy z przyjaciółmi i bliską rodziną.

Geneza powstania:

Jedną z podstawowych misji naszego teatru jest szerzenie tradycji kulturowo - teatralnej wśród dzieci i młodzieży i propagowanie spędzania wolnego czasu z najbliższymi członkami rodziny.

I w odpowiedzi na nurtujący społeczeństwo problem uzależnienia dzieci od internetu i gadżetów stworzyliśmy nowoczesne, kolorowe i pełne pozytywnej energii show, które jest łatwe w odbiorze dla dzieci.

Przedstawienie powstało przy udziale psychologów dziecięcych i jest przygotowane w odpowiednej formie dla percepcji dziecięcej – 10 minut fabuły i 10 minut zabawy na zmianę. Spektakl był przygotowywany przez 2 lata przez profesjonalistów branży teatralnej – scenarzystów, reżyserów, scenografów, tancerzy i aktorów.

Show jest w pełni interaktywne i zachęca do udziału w zabawie i dzieci i ich opiekunów.

Czas trwania spektaklu 1 godzina 10 minut bez przerwy.

Atrakcje:

Podczas spektaklu na widzów czeka wiele niespodzianek i atrakcji:

Magiczny kocioł radości i szczęścia

Neonowe wróżki, które nauczą dzieci teleportowania i wyczarują ogromny wodospad jadalnych baniek mydlanych

Pluszowe olbrzymy, które umieją powiększać przedmioty i zagrają z widzami w Megaball 5-metrowymi piłkami

Wesołe tańce i ciekawe zabawy interaktywne

Afrykański Szary Słoń, którego trzeba nauczyć grać w piłkę

Lustrzany ludzik, który odzwierciedla wszystko i wszystkich

Kolorowe, neonowe dekoracje 3D oraz niezwykle kostiumy

2-metrowy Władca Światła i jego laserowe show

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Infolinia:

513 599 548

Bilety:

www.baltshow.com

www.biletomat.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.