Pierwsza wspólna Wałbrzyska Noc Muzeów

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2023-05-16 08:02 | Zmodyfikowano: 2023-05-16 08:07
Pierwsza wspólna Wałbrzyska Noc Muzeów - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- To jedyna okazja w roku by turyści poznali niedostępne na co dzień części obiektów, lub ich ukryte zbiory - mówi Marta Wróbel ze Starej Kopalni.

- Do odwiedzin zaprasza m.in w Muzeum Porcelany - mówi Jacek Drejer.

Muzeum zaprezentuje stare miejskie dokumenty, będzie też kilka ciekawostek. Spotkanie urozmaici ekspozycja porcelany m.in z lat 60-tych, czy obecność kolekcjonerów zegarów Beckera, którzy opowiedzą o swoich zbiorach w ramach najnowszej wystawy.

Wałbrzyskie BWA zaprasza do Galerii na Słowackiego i w Starej Kopalni, gdzie wieczorem zaprezentuje widowiskową technikę wypału ceramiki w ogniu, a wystawy artystyczne wzbogaci muzyka na żywo - zachęca Piotr Micek.

Na specjalne zwiedzanie atrakcji zapraszają od 18.00 do północy. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

- Po Kościele Zbawiciela oprowadzi przewodnik - mówi Marek Bożek wikariusz z parafii:

Nie zabraknie też prelekcji na temat - czym jest dziś kościół ewangelicki w Polsce. Natomiast prawdziwym smaczkiem będą dokumenty nieistniejącej już parafii z dzielnicy Szczawienko, które prezentują m.in losy muszkieterów z Zamku Książ. Nie zabraknie też mocnych powiązań z Księżną Daisy.

Szczegółów sobotniej nocy muzeów można szukać na stronach internetowych instytucji. Każda prezentuje tam godziny wieczornego zwiedzania i zasady. Jedno jest pewne - kto pierwszy zarezerwuje sobie miejsce, ten będzie miał gwarancję zwiedzania.

Reklama