Wspólny bilet na komunikację wrocławską i kolejową? "Ta sprawa musi być załatwiona "

Joanna Jaros, mk | Utworzono: 2023-05-25 18:37 | Zmodyfikowano: 2023-05-25 18:39
Wspólny bilet na komunikację wrocławską i kolejową? "Ta sprawa musi być załatwiona " - fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

- W lipcu minie drugi rok odkąd zlikwidowano tę przejazdówkę. Powód to brak porozumienia co do rozliczeń za przejazdy między Urzędem Miasta, a Urzędem Marszałkowskim - wyjaśnia radny Piotr Uhle:

- Ta sprawa musi być załatwiona i nie pozwolimy na to, żeby rozeszło się to po kościach. Dzisiaj chcemy o tym przypomnieć i apelujemy do prezydenta żeby wrócił do tych rozmów, i żeby doprowadził je skutecznie,
bez przepychania się, z dobrą wolą, do szczęśliwego końca.

- Ten apel powinien zostać skierowany do marszałka Cezarego Przybylskiego - mówi radny Mirosław Lach z klubu prezydenta. Prezydent Jacek Sutryk zrobił w tej sprawie wszystko, co mógł, dodaje:

- No jeżeli coś się wypracowało, cały rok 22-gi., pewne rzeczy zostały przyjęte przez jedną i drugą stronę, środki zostały zabezpieczone - no to co jeszcze można zrobić Pan prezydent.

Ostatnie kilka miesięcy mieszkańcy Wrocławia musieli obserwować przepychanki pomiędzy urzędami Miasta i Marszałkowskim. Obie strony co tydzień zwoływały konferencje prasowe oskarżając tych drugich o złą wolę. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.