Rowerem miejskim... za miasto

Aleksander Ogrodnik, BM | Utworzono: 2023-05-26 08:10 | Zmodyfikowano: 2023-05-26 08:11
Rowerem miejskim... za miasto - Fot: archiwum Radia Wrocław
Fot: archiwum Radia Wrocław

Wrocławskim rowerem miejskim będzie można wyjechać poza granice miasta. Wszystko za sprawą sąsiednich gmin, które pilotażowo dołączą do programu i zbudują stacje w swoich miejscowościach. - Na razie testowo powstaną dwie stacje w najbliższych miejscowościach - przekonuje zastępca wójta gminy Kobierzyce, Piotr Kopeć:

- Na ten okres przejściowy 2023-2024 postanowiliśmy, że na tych dwóch stacjach: w Bielanach Wrocławskich przy stacji PKP i w Wysokiej, postawimy te stację i tam będziemy obsługiwani przez rower miejski.

Kolejne stacje roweru miejskiego poza granicami Wrocławia powstaną także w Kątach Wrocławskich oraz Wiszni Małej. - Chcielibyśmy, żeby całość ruszyła 1 czerwca - dodaje Piotr Kopeć:

- Mówimy o początku czerwca. Jesteśmy w trakcie przygotowywania, wszystko jeszcze w grze, trzeba przygotować rowery, te miejsca odpowiednio wyposażyć, także oby to był pierwszy czerwca, czyli ten prezent na dzień dziecka"

Nowe stacje funkcjonować będą w ramach istniejącego systemu. Rowery wypożyczyć będzie więc można za darmo przez pierwsze 20 minut.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.