Rowerem miejskim... za miasto

Aleksander Ogrodnik, BM | Utworzono: 2023-05-26 08:10 | Zmodyfikowano: 2023-05-26 08:11
Rowerem miejskim... za miasto - Fot: archiwum Radia Wrocław
Fot: archiwum Radia Wrocław

Wrocławskim rowerem miejskim będzie można wyjechać poza granice miasta. Wszystko za sprawą sąsiednich gmin, które pilotażowo dołączą do programu i zbudują stacje w swoich miejscowościach. - Na razie testowo powstaną dwie stacje w najbliższych miejscowościach - przekonuje zastępca wójta gminy Kobierzyce, Piotr Kopeć:

- Na ten okres przejściowy 2023-2024 postanowiliśmy, że na tych dwóch stacjach: w Bielanach Wrocławskich przy stacji PKP i w Wysokiej, postawimy te stację i tam będziemy obsługiwani przez rower miejski.

Kolejne stacje roweru miejskiego poza granicami Wrocławia powstaną także w Kątach Wrocławskich oraz Wiszni Małej. - Chcielibyśmy, żeby całość ruszyła 1 czerwca - dodaje Piotr Kopeć:

- Mówimy o początku czerwca. Jesteśmy w trakcie przygotowywania, wszystko jeszcze w grze, trzeba przygotować rowery, te miejsca odpowiednio wyposażyć, także oby to był pierwszy czerwca, czyli ten prezent na dzień dziecka"

Nowe stacje funkcjonować będą w ramach istniejącego systemu. Rowery wypożyczyć będzie więc można za darmo przez pierwsze 20 minut.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.