PSL i Polski 2050: Podniesienie roli samorządu, pensje nauczycieli z budżetu państwa

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2023-05-26 10:29 | Zmodyfikowano: 2023-05-26 10:31
PSL i Polski 2050: Podniesienie roli samorządu, pensje nauczycieli z budżetu państwa - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- My proponujemy, żeby samorząd miał udział w akcyzie, VAT, CIT. To da się zrobić. Powinniśmy bardzo mocno decentralizować, czyli dokładnie odwrócić to z czym teraz mamy do czynienia. To nie rząd powinien decydować co jemy, gdzie śpimy, jakimi ulicami chodzimy. Rząd powinien się zająć zadaniami strategicznymi - mówi Zenon Madej z Polski 2050:

Politycy uważają, że obecna sytuacja źle wpływa na przyszłość młodych ludzi i przedsiębiorców, a samorządy ponoszą coraz większe koszty. Propozycje programowe obejmują całą kadencję - zapowiadają politycy PSL-u:

- Mówimy głośno o tym, że wynagrodzenia nauczycieli mają być finansowane z budżetu państwa, że szkoła wreszcie musi też kształcić. 4 miliardy złotych to są środki wydatkowane przez rodziców na lekcje dodatkowe dla młodzieży. Jeżeli chodzi o samorządy - to mówimy o zwrocie VAT-u od inwestycji dla samorządów, po to żeby premiować tych aktywnych - dodaje Paweł Gancarz z PSL.

Koalicja PSL i Polski 2050 zachęca też do współpracy inne organizacje, które są chętne by się przyłączyć i wypracować wspólne pomysły.

Reklama