Historyczne spacery po Dzierżoniowie

Aleksander Ogrodnik, BM | Utworzono: 2023-05-28 11:57 | Zmodyfikowano: 2023-05-28 11:59
Historyczne spacery po Dzierżoniowie - Fot: Urząd Miejski w Dzierżoniowie
Fot: Urząd Miejski w Dzierżoniowie

- Zaplanowaliśmy 7 różnych niedziel z historią, które poprowadzi Dzierżoniowskimi ulicami dr Rafał Brzeziński. Pierwsze już dzisiaj - przekonuje Rafał Pilśniak rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dzierżoniowie:

- 28 maja rusza pierwsza taka wycieczka i ona będzie poświęcona takiej genezie powstania Dzierżoniowa. W czerwcu będziemy mogli poznać historię drukarzy i wydawców, a inną historią są browary dzierżoniowskie, których było całkiem sporo. Ostatni akcent położony jest na życie kulturalne, ale kierowane ku rozrywce.

Spacery organizowane są przez Towarzystwo Przyjaciół Dzierżoniowa i są zupełnie darmowe. - Jest o czym opowiadać. Selekcji dokonali organizatorzy z Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa, a wszystko to przedstawi dr Rafał Brzeziński - dodaje Rafał Pilśniak.

- Mówimy o takim pełnym wakacyjnym cyklu. Oczywiście miejscem, z którego te wycieczki będą wyruszać będzie dzierżoniowski rynek, spotykamy się przy pomniku Nepomucena w centrum staromiejskim Dzierżoniowa i stąd, w zależności od tematyki, będziemy spacerować po Dzierżoniowie.

Łącznie niedzielnych spacerów z historią odbędzie się 7 - 28 maja, 11 i 25 czerwca, 9 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia. Wszystkie są darmowe.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.