Na aktorstwo nigdy nie jest za późno - Małgorzata Kożuchowska zaprasza przed kamerę seniorów

MC | Utworzono: 2023-05-31 07:25 | Zmodyfikowano: 2023-05-31 07:27
Na aktorstwo nigdy nie jest za późno - Małgorzata Kożuchowska zaprasza przed kamerę seniorów - fot. Jakub Ciołko
fot. Jakub Ciołko

Wrocławskie Centrum Seniora i działające przy nim grupy teatralne i filmowe mają pokazać, że wiek nie jest żadną barierą przed spełnianiem dziecięcych marzeń. Przekonuje o tym 4. odsłona programu Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora, w ramach którego zachętą do zaangażowania się w życie sceniczne, organizowane są spotkania ze znanymi z desek teatrów i kinowych ekranów aktorami. Jednym z gości była znana z wielu produkcji telewizyjnych Małgorzata Kożuchowska, która przybliżyła seniorom kulisy swojej profesji, wskazując, że wcielanie się w różne role może być świetną zabawą.

-Na to nigdy nie jest za późno, a przecież szkoda życia na nudę. Bardzo doceniam to, że ci ludzie chcieli tu przyjść, by zamienić ze mną kilka słów, przy okazji może ktoś się zainspiruje, mówi Radiu Wrocław Małgorzata Kożuchowska. -To jest jakiś wysiłek. Trzeba było dowiedzieć się, że takie spotkanie jest, potem trzeba przyjechać, czasami z drugiego końca miasta, wygospodarować ten czas. I to jest piękne, daje też wiatr w skrzydła. Na to nie ma metryki.

Wrocławskich seniorów do zaangażowania namawiali także ci, którzy już amatorsko bawią się aktorstwem. -Każdy ma tremę, ale robimy to dla rozrywki, spędzamy razem czas, ten najlepszy w naszym życiu, bo my nic nikomu nie musimy udowadniać – mówią Radiu Wrocław uczestnicy spotkania, którzy mają za sobą mniejsze lub większe sceniczne debiuty. -Bardzo dobrze, jest to potrzebne dla osób starszych, wiele osób jest samotnych. Nie tylko dla seniorów, myślę, że ktoś, kto po południu ma trochę czasu, powinien tutaj koniecznie przyjść. Bardzo fajne spędzenie czasu. My się bawimy w ten teatr i na tym to wszystko polega.

W ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Seniora powstaje spektakl „Miasto kobiet”. Sztuka w reżyserii Zbigniewa Szymczyka zadebiutuje w Teatrze na Bruku 16 czerwca.

Posłuchaj całego programu:

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.