Muzyka z ekranu i wielcy kompozytorzy na Dolnym Śląsku

Agnieszka Żulewska, BT | Utworzono: 2023-06-02 14:36 | Zmodyfikowano: 2023-06-02 14:36
Muzyka z ekranu i wielcy kompozytorzy na Dolnym Śląsku - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Po entuzjastycznie przyjętych recitalach Iryny Zhytynskiej i Ashota Babrouskiego (Wrocław, listopad 2022) oraz Ewy Vesin i Justyny Skoczek (Świdnica, grudzień 2022), których programy inspirowane były kompozytorami romantycznymi związanymi z Dolnym Śląskiem, Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zaprasza na pierwszy w 2023 roku koncert w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – nieco odmienny stylistycznie, ale równie ciekawy muzycznie.

Czy wiecie, który światowej sławy polski muzyk i kompozytor muzyki do 65 filmów mieszkał w Wałbrzychu? Które oglądane do dziś seriale kręcone były na Dolnym Śląsku, a które (prawie) Oscarowe filmy – w miastach regionu? Która znana solistka urodzona we Wrocławiu śpiewała (i występowała) w jednym z najpopularniejszych seriali lat osiemdziesiątych?

Tego dowiecie się już wkrótce: zapraszamy 16 czerwca (piątek) do Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu na koncert Muzyka z ekranu w wykonaniu Kwartetu smyczkowego PAKAMERA, który tworzą artystki – Aleksandra Pawłowska (skrzypce), Dorota Pindur (skrzypce), Marzena Malinowska (altówka) i Monika Łapka (wiolonczela) – związane z Orkiestrą NFM Leopoldinum. Podczas wieloletniej współpracy z tym renomowanym zespołem instrumentalistki miały okazję doskonalić umiejętności w zakresie kameralistyki pod okiem wybitnych postaci sceny muzycznej – Ernsta Kovacica, Jerzego Maksymiuka, Güntera Pichlera i wielu innych.

W programie wydarzenia, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiE Bakara), znajdą się najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie z dużego i małego ekranu – muzyka m.in. z filmów i seriali: Ojciec chrzestny, Amelia, Zapach kobiety, Harry Potter, Trędowata, Psychoza, Noce i dnie, Dziecko Rosemary, Zimna wojna, Lalka oraz wielu innych.

Koncert Muzyka z ekranu w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – Muzyka z ekranu
Koncert 16.06.2023 (piątek), godz. 18.00
Centrum Kultury i Edukacji Bakara
Wrocław, ul. Różana 4-6

Bezpłatne wejściówki do odebrania w CKiE Bakara od 1 czerwca
(tel. 713632455 lub 713329310)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.