Startują trzy pierwsze konkursy Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Bartosz Szarafin, JD | Utworzono: 2023-06-13 14:08 | Zmodyfikowano: 2023-06-13 14:09
Startują trzy pierwsze konkursy Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- O ile czas na ich realizację i rozliczenie będzie wystarczający, to na złożenie dokumentów jest go mało - przypomina Grzegorz Macko - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego:

- Tym pierwszym konkursem jest konkurs dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To blisko 140 mln złotych na rozwój działalności gospodarczej. Pieniądze, które pozwolą na dalszy rozwój południowej części Dolnego Śląska. Poprawę jakości życia i statystyk gospodarczych.

- Jeden z konkursów jest także nastawiony na szkolnictwo zawodowe - opisuje wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski:

- Konkurs, który za chwilę zostanie ogłoszony, będzie dotyczyć wsparcia szkolnictwa i wsparcia edukacji zawodowej. Wiele wariantów wsparcia, bo tworzenie klas patronackich, ale również rozwój umiejętności kluczowych, zaawansowane technologie, sztuczna inteligencja. Również w ramach tego konkursu możliwy będzie zakup pomocy dydaktycznych.

Nabory ruszają 16 czerwca, wnioski będzie można składać do 7 lipca. Szczegóły można znaleźć na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to 581 mln euro dla południa Dolnego Śląska. Poza tymi środkami całe województwo będzie miało do dyspozycji 2,3 mld euro w najnowszej perspektywie unijnej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.