Remont Mostu Zwierzynieckiego jeszcze trwa, a miasto już planuje kolejny

, WK | Utworzono: 2023-06-14 07:21 | Zmodyfikowano: 2023-06-14 07:21
Remont Mostu Zwierzynieckiego jeszcze trwa, a miasto już planuje kolejny - fot. Gregor Niegowski
fot. Gregor Niegowski

Stalowa konstrukcja przeprawy zyskała nawiązujący do oryginalnego oliwkowozielony kolor, odświeżono i wzmocniono kamienne podpory mostu, naprawiono komory serwisowe oraz uporządkowano przebiegające wzdłuż mostu instalacje. Po wielokrotnych zmianach terminu zakończenia remontu, wrocławianie dość sceptycznie podchodzą do zapowiedzi końca prac, jaki powinien nastąpić 30 czerwca.

- Takie prace powinny być realizowane błyskawicznie, a przez dwa lata właściwie się męczyliśmy z tym remontem. Wygląda ładnie, ale straconego w korkach czasu to nie wynagrodzi – mówią Radiu Wrocław mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska:

Ponad półroczne opóźnienie, jak przekonują urzędnicy, wynika z niesprzyjających warunków pogodowych, które niejednokrotnie uniemożliwiły wykonawcy nałożenie niezbędnych powłok antykorozyjnych.

- Wymogi tych farb są bardzo restrykcyjne. Minimum 12 godzin przed ich nakładaniem, w trakcie i już po malowaniu, absolutnie nie może padać, a pogoda w marcu, kwietniu i maju nie rozpieszczała – mówi Radiu Wrocław Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

Prace remontowe powinny były zostać ukończone w 2022, ale wskutek wejścia z pracami antykorozyjnymi w sezon jesienno-zimowy, przeciągnęły się aż do wiosny bieżącego roku. W naszej ocenie wykonawca mógł lepiej zorganizować prace - dodaje Ewa Mazur.

Mimo trwających jeszcze prac wykończeniowych na przeprawie planowany jest już jej kolejny remont, tym razem obejmujący płytę pomostową, na której opiera się torowisko i jezdnia. Ogłoszony właśnie przetarg na wykonanie projektu przyszłych prac i związane z postępowaniem formalności, potrwa przynajmniej rok.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.