Mieli ukraść ponad 20 aut. Uciekając, staranowali dwa radiowozy

PAP, JD | Utworzono: 2023-07-07 17:26
Mieli ukraść ponad 20 aut. Uciekając, staranowali dwa radiowozy - fot. Policja
fot. Policja

Mł. asp. Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji poinformował, że -policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że z terenu Wrocławia został skradziony samochód osobowy.

"Natychmiast podjęte działania pozwoliły na namierzenie pojazdu, który kierował się w stronę powiatu jaworskiego. Funkcjonariusze +samochodówki+ we współpracy z policjantami z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu oraz Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową KMP we Wrocławiu, wykorzystując blokadę drogi w okolicach Jawora, podjęli się zatrzymania sprawców kradzieży auta" – przekazał.

Znajdujący się wewnątrz mężczyźni nie dawali jednak za wygraną, a podczas próby ucieczki staranowali dwa policyjne radiowozy. Ostatecznie zamknęli się w pojeździe i nie chcieli go opuścić pomimo wezwań mundurowych. Policjanci zmuszeni zostali do wybicia bocznych szyb w samochodzie, a następnie wyciągnięcia z niego dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani.

W wyniku dalszych czynności śledczych odnalezione zostały należące do sprawców urządzenia służące do kradzieży pojazdów oraz inne pomocne w tym procederze rzeczy. "Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty popełnienia tego przestępstwa, a prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił i zastosował ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące" – podał Nowak.

Dodał, że sprawa jest rozwojowa, a policjanci podejrzewają mężczyzn o ponad 20 kolejnych kradzieży. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.