Zamiast telefonu pod 997 wystarczy zgłoszenie online

Beata Makowska, AO | Utworzono: 2023-07-11 07:30 | Zmodyfikowano: 2023-07-11 07:32
Zamiast telefonu pod 997 wystarczy zgłoszenie online - fot. www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/
fot. www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/

Aby zgłosić przestępstwo lub wykroczenie nie trzeba iść na komisariat. Można to zrobić za pomocą wygodnej aplikacji. Ważne jest, aby teraz w wakacje zwracać baczniejszą uwagę na miejsca gromadzenia się nieletnich, niebezpieczne aweny wodne, w których mimo zakazu kąpią się dzieci. Mapa jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np.: "wandalizm". Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych.

- Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję - mówi Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji:

- Nie musimy podawać swoich danych osobowych, aby takie zgłoszenie nakreślić w internecie. A możemy mieć pewność, że takie zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy, funkcjonariuszy danego miejsca, gdzie zdaniem zgłaszającego takie zgłoszenie występuje.

- Zakres zgłaszanych problemów jest bardzo szeroki - dodaje Aleksandra Pieprzycka:

- Są to począwszy od zagrożeń w ruchu, poprzez zgłoszenia miejsc, gdzie znajdują się bezdomni, gdzie przebywają kłusownicy. Możemy też za pomocą tej mapy wskazywać miejsca, gdzie dochodzi do znęcania się nad zwierzętami, albo gdzie spożywany jest alkohol lub zażywane są narkotyki.

Policja apeluje jednak aby przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu zgłaszać jak najszybciej przy pomocy numeru 112.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.