Wkrótce startuje budowa kolejnego odcinka rowerowej obwodnicy Wrocławia

AO | Utworzono: 2023-07-20 06:28 | Zmodyfikowano: 2023-07-20 06:30
Wkrótce startuje budowa kolejnego odcinka rowerowej obwodnicy Wrocławia - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę prac obejmujących blisko kilometrowy odcinek między ulicami Spiską, a Ślężną.

- To bardzo popularny projekt, który regularnie wygrywa głosowania WBO. Ponadto cieszy się zainteresowaniem wykonawców, więc na brak ofert nigdy nie narzekamy – mówi Radiu Wrocław Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

– Ten teren jest gotowy i czeka na pierwsze wbicie łopaty już pod właściwą budowę Promenady Krzyckiej. Wykonawca wybrany w drodze tego przetargu będzie miał 9 miesięcy na wykonanie prac budowlanych.

W ramach projektu trasa wzbogaci się także o dodatkowe ułatwienia, pozwalające korzystać z niej przez całą dobę.

- Zauważamy regularny wzrost zainteresowania Promenadą, nie tylko w weekendy. Ponadto jest tam wielu spacerowiczów, więc chcemy, by było tam komfortowo i bezpiecznie – dodaje Ewa Mazur:

– Powstanie trasa o nawierzchni bitumicznej. Projekt przewiduje również słupy oświetleniowe z 66 oprawami. Będzie to oświetlenie wyposażone w oprawy ledowe.

Promenada Krzycka to trasą łącząca kilka wrocławskich osiedli. Biegnie śladem przedwojennego projektu, autorstwa Hugo Richtera. Mający finalnie liczyć ponad 7 km długości ciąg rowerowo-pieszy biegnie wzdłuż nasypu kolejowego tzw. towarowej obwodnicy Wrocławia.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.