Środkowa po dwóch latach wraca na Dolny Śląsk

inf. prasowa/PP | Utworzono: 2023-07-20 06:45
Środkowa po dwóch latach wraca na Dolny Śląsk - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

29-letnia środkowa pochodzi z Jedliny-Zdroju i również w naszym regionie rozpoczynała swoją siatkarską karierę. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zadebiutowała w barwach Budowlanych Toruń i po sezonie tam przeniosła się do Poznania, a następnie do Wrocławia. W drużynie Volley Gancarz występowała przez trzy lata, zdobywając dla biało-zielonych 233 punkty – najwięcej w sezonie 2018/2019, kiedy była podstawową zawodniczką w zespole Marka Solarewicza.

Później, mierząca 187 cm środkowa trafiła na zaplecze TAURON Ligi, gdzie z drużyną Azotów Tarnów wywalczyła awans do siatkarskiej elity. W finałowym spotkaniu I Ligi Kobiet 2021/2022 zawodniczka doznała kontuzji kolana, która na wiele miesięcy wykluczyła ją z gry. Uraz opóźnił jej powrót do Wrocławia:

- Rozdział w swojej karierze pod tytułem „Tarnów” oddzieliłam już grubą kreską. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrobić awans, jednak kosztowało mnie to bardzo dużo zdrowia. Rok przerwy bez siatkówki był dla mnie dużą lekcją. Musiałam nauczyć się cierpliwości, żeby krok po kroku móc wracać do zdrowia. Cieszę się, że trafiłam na odpowiednich ludzi, którzy pomagali mi w rehabilitacji i wspierali na co dzień. Jestem zadowolona, ponieważ dobrze przepracowałam okres rekonwalescencji i mam nadzieję, że wracam jako silniejsza zawodniczka - powiedziała Aleksandra Gancarz w mediach klubowych. 

W Volley skompletowano już obsadę na pozycje atakujących, libero i rozgrywających. Na prawym skrzydle zagrają Julia Szczurowska i Julia Stancelewska, w roli libero wystąpią Joanna Chorąża i Anna Pawłowska, a duet rozgrywających ponownie będzie składał się z Adrianny Szady i Lucie Mühlsteinovej.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.