Nowe drogi rowerowe powstają w okolicach Bolesławca

Piotr Słowiński, PP | Utworzono: 2023-07-24 07:00 | Zmodyfikowano: 2023-07-24 07:00
Nowe drogi rowerowe powstają w okolicach Bolesławca - zdj. ilustracyjne (fot. archiwum radiowoclaw.pl)
zdj. ilustracyjne (fot. archiwum radiowoclaw.pl)

Powiat stara się, by wokół Bolesławca powstał cały system dróg rowerowych, którymi będzie można podróżować między miejscowościami:

Chcemy, żeby to był spójny system. Żeby nie było tak, że powiat buduje sobie drogi rowerowe, które nie mają kompletnie kontaktu z drogami, które budują gminy czy miasto Bolesławiec.

Starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak dodaje, że d rogi rowerowe przyciągają wielu amatorów nie tylko kolarstwa, ale też np. biegania:

Trasa rowerowa przebiegająca przez Wartę Bolesławiecka, gminę Bolesławiec i wpinająca się w szlaki rowerowe w Bolesławcu to jest hit lokalny jeśli chodzi o uprawianie sportu.

Samorządy powiatu bolesławieckiego miały powołać oficera rowerowego, który miał koordynować wszystkie przedsięwzięcia związane z kolarstwem, ale ostatecznie do tego nie doszło. Sami kolarze podkreślają, że być może udałoby się wtedy uniknąć konfliktów związanych z planowaniem rowerowych inwestycji, takie jak konflikt o wycinkę drzew przy realizowanej trasie na Łaziska. - Jednak ogólnie, inwestycje rowerowe wokół Bolesławca są oceniane dobrze - mówią miłośnicy jednośladów Mariusz i Jacek:

Niech się ludzie ruszają, niech się przemieszczają. Ja często szybciej przejadę rowerem, niż samochodem. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Nawet w takim Bolesławcu. To nie tylko kanapka i Facebook. Naród zaczął się ruszać.

Przez Bolesławiec ma przebiegać również Cyklostrada Dolnośląska.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.