Emocje i dogrywka w Polkowicach

| Utworzono: 2011-03-26 20:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwszy krok w stronę historycznego finału został zrobiony. Zespół Krzysztofa Koziorowicza pokonał przed własną publicznością gorzowskie akademiczki. Losy pełnego zwrotów akcji pojedynku rozstrzygnęła dogrywka. Ostatecznie CCC wygrało 82:64.

Wszystko rozpoczęło się świetnie. Już po kilku pierwszych akcjach polkowiczanki prowadziły 6:0. AZS szybko się jednak otrząsnął i nie pozwolił uciec rywalkom Dobra gra Samanthy Richards i Lyndry Weaver sprawiła, że straty nie tylko udało się odrobić, ale nawet wygrać pierwszą kwartę 15:13.

Druga kwarta to popis amerykańskich koszykarek CCC. Sharnee Zoll i Amisha Carter wzięły na siebie ciężar gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki ich ofiarnej grze w obronie i przede wszystkim celnym rzutom udało się wygrać drugie 10 minut 23:13.

Po przerwie gorzowianki zabrały się do odrabiania strat. Nie robiły tego w oszałamiającym tempie, ale sukcesywnie zbliżały się do „Pomarańczowych”. Po trzech kwartach z przewagi zostało już tylko 5 punktów, a w czwartej odsłonie nawet przez chwilę prowadziły jednym punktem. CCC dało się dogonić na własne życzenie. Niepotrzebne rzuty z dystansu i brak konsekwencji w defensywie sprawił, że końcówka była niezwykle nerwowa. Po 40 minutach był remis.

Dogrywka jak się okazało była tylko formalnością. AZS nie wytrzymał meczu fizycznie i przede wszystkim nie udźwignął presji. Polkowiczanki w doliczonym czasie zdemolowały rywalki 21:3! Dzięki temu utrzymały przewagę własnego parkietu i są o krok bliżej od wymarzonego finału. Mecz numer 2 w niedzielę o godz. 17.45 ponownie w Polkowicach.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWST Gorzów Wlkp. 82:64 (13:15, 23:13, 13:16, 12:17, dogrywka 21:3)

CCC Polkowice - Sharnee Zoll 21, Waleria Musina 14, Joanna Walich 10, Natalia Trofimowa 9, Amisha Carter 9, Agnieszka Majewska 7, Małgorzata Babicka 4, Justyna Jeziorna 3, Tangela Smith 3, Anna Pietrzak 2, Agata Dobrowolska 0, Kalana Greene 0.

KSSSE AZS PWST Gorzów Wlkp. - Samantha Jane Richards 16, Lyndra Weaver 13, Izabela Piekarska 10, Justyna Żurowska 9, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Chioma Nnamaka 6, Katarzyna Dźwigalska 3, Agnieszka Skobel 0, Paula Głębocka 0, Claudia Trębicka 0.