Górnik znów wygrywa u siebie

| Utworzono: 2011-03-26 20:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To była druga sobotnia odsłona polkowicko-gorzowskiej rywalizacji. Najpierw koszykarki CCC w pierwszym meczu półfinałowym pokonały po dogrywce AZS i objęły prowadzenie w rywalizacji 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Górnik pokonał GKP.

Bohaterem meczu przed własną publicznością ponownie został Łukasz Tumicz. Sprowadzony zimą z Olsztyna napastnik znów zapewnił zespołowi trzy punkty.

Polkowiczanie od początku rzucili się do ataku i już po pięciu minutach mogli cieszyć się z prowadzenia, ale Damian Piotrowski trafił w słupek. Bliscy szczęścia byli także Kamil Wacławczyk, Damian Szuprytowski i Marcin Kokoszka, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać Kamila Ulmana.

W 53. minucie bramkarz GKP mógł już tylko bezradnie spojrzeć w kierunku okienka własnej bramki. Bo to tam wylądowała piłka po strzale Tumicza zza pola karnego.

Goście dopiero w ostatnich dziesięciu minutach przejęli inicjatywę, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Górnik Polkowice - GKP Gorzów Wielkopolski 1:0 (0:0)
Tumicz 53

Górnik: 1.Sebastian Szymański - 7. Marcin Kokoszka, 3. František Brezničan, 6. Petr Pokorný, 22. Marek Opałacz - 14. Damian Piotrowski (85, 16. Maciej Bancewicz), 5. Tomasz Salamoński, 19. Daniel Chyła, 20. Kamil Wacławczyk, 10. Damian Szuprytowski (72, 18. Łukasz Sierpina) - 21. Łukasz Tumicz (90, 13. Maciej Soboń).

GKP: 33. Kamil Ulman - 21. Michał Ilków-Gołąb, 26. Paweł Grocholski, 16. Michał Markowski, 10. Adam Banasiak - 14. Łukasz Małkowski (63, 15. Radosław Mikołajczak), 5. Daniel Ciach, 8. Adrian Łuszkiewicz, 9. Krzysztof Kaczmarczyk - 19. Maciej Górski (63, 11. Przemysław Łudziński), 18. Emil Drozdowicz.