Sonia Bohosiewicz – 10 sekretów Marilyn Monroe

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2023-08-09 09:51 | Zmodyfikowano: 2023-08-09 09:53
Sonia Bohosiewicz – 10 sekretów Marilyn Monroe - fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Z pewnością znacie ją jako najsłynniejszą blondynkę złotej ery Hollywood, symbol seksu, ikonę popkultury i najjaśniejszą z kobiecych gwiazd kina lat 50. i 60. Pamiętacie, że śpiewała prezydentowi Kennedy'emu „Happy Birthday" i to, że być może była jego kochanką. Podmuch wiatru zalotnie unosił jej słynną białą sukienkę, a dzięki najpiękniejszemu uśmiechowi świata mogła mieć facetów na pęczki. Wiecie, że jej popularność miała również swoje ciemne strony i że prawdopodobnie popełniła samobójstwo... Wielu rzeczy jednak jeszcze o niej nie wiecie.

Koncert „10 sekretów Marilyn Monroe" to tajemnice wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz. To okazja do tego, by poznać Marilyn Monroe i Sonię Bohosiewicz od nieznanej dotychczas strony.

W repertuarze znajdują się utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald oraz Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", m.in. „I Wanna Be Loved by You", „On the Sunny Side of the Street", „New York, New York", „I've Got You Under My Skin" i „I'm Beginning to See the Light". Będzie zjawiskowo, zabawnie i wzruszająco...

Na scenie Sonii towarzyszy fantastyczny zespół muzyczny w składzie: Fabian Włodarek – fortepian, Robert Murakowski – trąbka, Piotr Górka – kontrabas i Patryk Dobosz – perkusja.

Sonia Bohosiewicz to kobieta z wyjątkowym temperamentem i tajemniczym błyskiem w oku. Jej rola filmowa w „Excentrykach" (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. W marcu 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się płyta promująca „10 sekretów MM".

Sprawdź repertuar koncertów i zarezerwuj bilety na występ Soni Bohosiewicz.

Sonia Bohosiewicz o płycie:

„Kiedy rozpoczęłam swoją filmową przygodę na planie filmu »Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy« w reż. Janusza Majewskiego, spotkałam się z jazzem oraz z panem Wojciechem Karolakiem. Od tego czasu nie myślałam o niczym innym, tylko jak śpiewać jazz i znowu spotkać pana Wojtka.
Marzenie o śpiewaniu jazzu połączyło się w czasie z fascynacją Marilyn Monroe, aktorką, kobietą, ikoną (...). Spod perfekcyjnie umalowanych czerwonych ust, falującej od podmuchu metra sukienki, kokieteryjnie przytrzymywanej na udach, spod seksownie zmrużonych powiek ukazał mi się obraz kobiety niezwykle silnej, niezależnej, a jednocześnie skrzywdzonej i samotnej. I tak powstał mój własny koncert, który zatytułowałam »10 sekretów Marilyn Monroe«. Zagrałam już w całej Polsce co najmniej sto razy. Album był konsekwencją koncertów i znowu mogłam – na moje szczęście – spotkać się z panem Wojciechem, który gościnnie wystąpił na płycie. Premierę singla zaplanowaliśmy na 9 grudnia – w moje urodziny, premierę płyty na 8 marca – w Dzień Kobiet. W pierwszym przypadku to prezent dla mnie, w drugim dla wszystkich, którzy kochają jazz, Marilyn Monroe i pana Wojciecha Karolaka".

BILETY: bilety.adria-art.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.