Oficjalnie podpisano Pakt Senacki. Znamy listę opozycyjnych kandydatów z Dolnego Śląska

Jakub Ciołko, mk | Utworzono: 2023-08-17 15:01 | Zmodyfikowano: 2023-08-17 17:27
Oficjalnie podpisano Pakt Senacki. Znamy listę opozycyjnych kandydatów z Dolnego Śląska - fot. CC BY-SA 3.0 pl
fot. CC BY-SA 3.0 pl

Na Dolnym Śląsku najwięcej, bo aż 4 kandydatów w wyborach do Senatu wystawi Koalicja Obywatelska. W okręgu jeleniogórskim będzie to Marcin Zawiła, wałbrzyskim Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, a o dwa mandaty z Wrocławia powalczą Grzegorz Schetyna i Barbara Zdrojewska. W Dzierżoniowie i Oleśnicy o mandaty powalczą przedstawiciele PSL – Paweł Gancarz i Kazimierz Michał Ujazdowski. Lewica wystawi swoich kandydatów w Bolesławcu i Legnicy, gdzie do rywalizacji o zaufanie wyborców powalczą Waldemar Witkowski i Małgorzata Szmajdzińska.

Czytaj także:

W dolnośląskich okręgach senackich zabraknie kandydatów Polski 2050 i ruchu „Tak! Dla Polski”. Przedstawiciele tych ugrupowań staną do rywalizacji o wyższą izbę parlamentu w innych regionach Polski. Podział okręgów pomiędzy poszczególne komitety, ustalono na podstawie przedwyborczych, sondażowych wskaźników poparcia, w których najwyższe poparcie spośród sygnatariuszy Paktu Senackiego ma Koalicja Obywatelska.

Do porozumienia nie przystąpiła Konfederacja, której liderzy zapowiedzieli wystawienie swoich kandydatów w każdym z okręgów. Ich nazwiska powinniśmy poznać niebawem, podobnie jak reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości. Samodzielnie o wyższą izbę powalczą Bezpartyjni Samorządowcy, dla których październikowe wybory będą pierwszymi zmaganiami o miejsca w parlamencie. W wyścigu do Senatu ich pewnymi kandydatami na Dolnym Śląsku są jak na razie Tymoteusz Myrda, Jerzy Michalak, Gaja Tyralska i Michał Rado.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.