Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na objazdowe przedstawienia

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2023-08-18 06:33 | Zmodyfikowano: 2023-08-18 06:35
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na objazdowe przedstawienia - fot. Piotr Osowicz
fot. Piotr Osowicz

- To część naszej strategii mającej na celu docieranie z kulturą do mniejszych ośrodków w regionie - mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego:

- Bardzo się cieszę, że ekipa Teatru Pantomimy dołączyła do naszej dolnośląskiej ofensywy kulturalnej, bo tak nazywamy naszą obecność w małych miejscowościach, w świeżo odremontowanych pałacach, stodołach, miejscach opuszczonych i pomimo pewnych obaw lokalnych organizatorów czy ludzie przyjadą... ludzie są zachwyceni.

 

- Bardzo się cieszymy na te spotkania - mówi dyrektorka zespołu mimów Agnieszka Charkot:

- Muszę powiedzieć, że wyjazdy mamy w swoim DNA. Nie mamy swojej sceny i ten teatr plenerowo -gościnnie prezentuje swoje przedstawienia od samego początku. Jest to dla nas ogromną przyjemnością grać poza Wrocławiem. Zawsze lubimy te spotkania z publicznością.

Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy pod tytułem „Mikrokosmos” w sierpniu i we wrześniu zostanie zaprezentowane w pięciu miejscowościach na Dolnym Śląsku. 20 sierpnia w Sobótce, 26 sierpnia w Karpaczu, 30 sierpnia w Głogowie, 3 września w Kłodzku i 6 września w Miliczu. To miejsca na mapie regionu, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Plan objazdów został przygotowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.