Na kilka godzin zamykają Most Marszowicki we Wrocławiu

Jakub Dworzecki, MC | Utworzono: 2023-08-19 08:19 | Zmodyfikowano: 2023-08-19 08:21
Na kilka godzin zamykają Most Marszowicki we Wrocławiu - fot. ZDiUM
fot. ZDiUM

Powoli kończy się „błyskawiczny” remont Mostu Marszowickiego we Wrocławiu. To jednak nie oznacza końca utrudnień dla kierowców. - Dzisiaj, przynajmniej do godziny 11:00 musimy zamknąć konstrukcję dla samochodów - mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

-W tym momencie remont tej ponad 120-letniej przeprawy finiszuje, jesteśmy w kulminacyjnym momencie, ale to też wiąże się z pewnymi uciążliwościami dla kierowców. Będziemy na trzy godziny musieli zamknąć tę przeprawę całkowicie, w obu kierunkach.

Ze względu na szerokość mostu i parametry sprzętu do układania masy bitumicznej, układanie warstwy ścieralnej na jezdni trzeba wykonać jednocześnie na obydwu połówkach. Objazdy zaplanowano ulicami: Marszowicką, Średzką, Jeleniogórską oraz Stabłowicką. Na skrzyżowaniach Stabłowicka/Główna oraz Marszowicka/Wilkszyńska/Główna ruchem będą kierować uprawnieni pracownicy budowy.

Prace zaczęły się w połowie lipca, ale ulewne deszcze nie ułatwiały roboty drogowcom. - Ostatecznie powinno udać, się zakończyć remont w terminie - zapowiada Radiu Wrocław Tomasz Jankowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

Tak naprawdę ten Most Marszowicki na kolejne lata będzie już służył kierowcom, a od kolejnej soboty, od 26 sierpnia, planowane jest przywrócenie kursów autobusów, tak więc mamy nadzieje, że już przed 1 września ruch w tym miejscu wróci.

Do tego momentu przez zabytkową przeprawę będziemy jeździć wahadłowo.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.