Przez Wałbrzych przebiegnie 1,5 tys biegaczy - zbliża się półmaraton

Bartosz Szarafin, MC | Utworzono: 2023-08-19 15:18 | Zmodyfikowano: 2023-08-19 15:21
Przez Wałbrzych przebiegnie 1,5 tys biegaczy - zbliża się półmaraton - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin
Przez Wałbrzych przebiegnie 1,5 tys biegaczy - zbliża się półmaraton - 0
Przez Wałbrzych przebiegnie 1,5 tys biegaczy - zbliża się półmaraton - 1
Przez Wałbrzych przebiegnie 1,5 tys biegaczy - zbliża się półmaraton - 2

W pierwszy weekend września w Wałbrzychu wystartuje 23. edycja Toyota Półmaratonu. To biegowe święto łączy w sobie bieg miejski z przewyższeniami znanymi z biegów górskich. -Przy okazji biegacze mogą poznać walory miasta - przekonuje dyrektor wydarzenia - Krzysztof Grajek

-Chcąc pokazać jak największą część Wałbrzycha, w tym roku trasa będzie szła jedną pętlą. Będziemy mogli przebiec tutaj z centrum do Piaskowej Góry, przebiec się obwodnicą. To co jest nowe w tym roku to będziemy mogli zobaczyć także jak wygląda wałbrzyska Stara Kopalnia, no i bieg kończymy tutaj w centrum na Placu Magistrackim.

Kilka minut po starcie głównym, na dystansie 10km wystartują również osoby z niepełnosprawnościami. Według listy zawodników, w tym roku wystartuje około 1500 biegaczy, a zapisy wciąż trwają.

W czasie wydarzenia na trasie przebiegu będą występować utrudnienia drogowe, które rozpoczną się godzinę przed startem. -Ale będą tak krótkie jak to tylko możliwe - zapewnia w Radiu Wrocław dyrektor biegu Łukasz Grajek.

-Utrudnienia rozpoczną się już o godzinie 9.00 - zostanie zamknięta cała trasa. Około godziny czasu będzie problem z przejazdem właśnie od Starego Zdroju do Piaskowej Góry. Po godzinie te dwie dzielnice powinny być już udrożnione. Europejka będzie zamknięta, no i utrudnienia w samym mieście do samego końca, czyli około godziny 14.00 w centrum, dopóki ostatni biegacz nie pojawi się na mecie.

Dzień wcześniej, w Aqua Zdroju ruszy biuro zawodów, a na godzinę 18.00 zaplanowano spotkanie z mistrzami m.in Pawłem Spytem - zdobywcą korony maratonów ziemi.

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.