Pieniądze z Funduszy Europejskich na ZIT dla Wrocławia

Jakub Dworzecki, BM | Utworzono: 2023-08-22 15:02 | Zmodyfikowano: 2023-08-22 15:03
Pieniądze z Funduszy Europejskich na ZIT dla Wrocławia - Fot: Jakub Dworzecki
Fot: Jakub Dworzecki

Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska cieszy się z przyznanych środków, ale nie ukrywa przed Radiem Wrocław, że to i tak niewiele:

- Te pieniądze, to jest bardzo mało, bo to jest tylko 25 proc. tego, co mieliśmy w poprzedniej perspektywie. Tak zostały środki podzielne. Będziemy oczywiście negocjować i startować w innych programach, bo też tak możemy, jako ta wspólnota gmin, czyli ZIT.

Zgadza się z tym wicemarszałek województwa, Marcin Krzyżanowski, ale przy okazji gwarantuje, że środki europejskie wciąż będą do regionu napływać:

- Tak, ale mówimy tu o różnych komponentach, które składają się na środki europejskie dla Dolnego Śląska. Dużo się rozmawia nt. środkach europejskich, a to dzisiejsze spotkanie pokazuje, że te środki napływają, że one będą służyć mieszkańcom.

- Środki zostaną rozdysponowane na 60 projektów, które dotyczą m.in. edukacji, kultury, czy komunikacji - mówi Radiu Wrocław Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego:

- Dolny Śląsk jest bardzo szerokim beneficjentem Funduszy Europejskich, to ponad 2 mld 300 mln euro ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o fundusze dla naszego województwa. Z tego część przekazujemy do dyspozycji ZIT-u. W przypadku ZIT-u wrocławskiego to 63 mln euro na inwestycje związane ze środowiskiem, z mobilnością miejską.

Dzięki dodatkowym środkom Wrocław oraz 18 okolicznych gmin, zbudują nowe ścieżki rowerowe, przeprowadzą dodatkowe zajęcia edukacyjne, czy wykonają termomodernizację. W stolicy Dolnego Śląska zostanie też rozbudowany Teatr Polski.

Wkrótce, podobne porozumienia mają zostać podpisane z innymi dolnośląskimi miastami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.