Wyjątkowa muzyczna majówka w Dusznikach Zdroju

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-04-16 13:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wyjątkowa muzyczna majówka w Dusznikach Zdroju -
Wyjątkowa muzyczna majówka w Dusznikach Zdroju - 0

Festiwal rozpocznie się w Dworku Chopina 1 maja Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego. Koncert będzie okazją, aby posłuchać znakomitej muzyki skrzypcowej - i co ciekawe usłyszeć brzmienie specjalnie przywiezionego na tę okazję klawesynu (niepowtarzalna okazja).

Drugiego dnia majówki w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym wystąpi reggae'wy zespół BETHEL, a zaraz po nim obdarzona świetnym głosem znana piosenkarka Halina Frąckowiak.

Po ostatnim bisie organizatorzy zapraszają do Dworku Chopina, gdzie odbędzie się koncert muzyki renesansu oraz występ Zespołu Tańca Dawnego Serenissima Wratislavia.

Trzeciomajowe święto uczci w Dworku Chopina chór Poznańscy Madygaliści. O 20.30 w Muszli Koncertowej rozpocznie się koncert muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, połączony z multimedialnym show oraz pokazem ogni sztucznych. Na tę okazję został skomponowany specjalny utwór, który niczym wehikuł czasu prowadzi słuchacza przez 550 lat historii Europy.

Czwartego dnia festiwalu zespół instrumentalny Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu podczas koncertu "Wieczorna serenada" zapozna słuchaczy z muzyką Ludwiga van Beethoven'a. Po nim zaś rozpocznie się nastrojowy „Wieczór pieśni romantycznej" z pieśniami związanych z Dusznikami kompozytorów - Felixa Mendelssohna Bartholdy'ego i Fryderyka Chopina.

Piąty maja to skrzypcowo-fortepianowy koncert muzyki romantycznej oraz recital polskiej muzyki fortepianowej XX wieku. O godzinie 21.00 organizatorzy zapraszają na noc jazzową w wykonaniu Kwartetu jazzowego wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Na zakończenie festiwalu - prawdziwa niespodzianka. Na trzy dni po premierze, w dusznickim Dworku Chopina odbędzie się przedstawienie opery w czterech aktach - Wesele Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Warto wspomnieć, że każdy z festiwalowych koncertów zostanie poprzedzony krótkim wstępem w postaci wykładu dotyczącego danej epoki, a wszystkie za wyjątkiem opery koncerty są bezpłatne. Bilety na Wesele Figara można nabyć w atrakcyjnej cenie 10 zł w Dworku Chopina.

Organizatorami festiwalu są Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju oraz Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Grzegorz Średziński a medialny Radio Wrocław i lokalna Nowa Gazeta Gmin.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.