Rusza 65. Wrzesień Jeleniogórski

Jakub Thauer, BM | Utworzono: 2023-08-26 09:06 | Zmodyfikowano: 2023-08-26 09:08
Rusza 65. Wrzesień Jeleniogórski - Fot: UM Jelenia Góra
Fot: UM Jelenia Góra

- Tradycyjnie wrzesień jeleniogórski rozpocznie festiwal Art&Glass - mówi dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury - Jarosław Gromadzki

- Impreza poświęcona tradycjom szklarskim i rzemieślniczym regionu. Spodziewamy się blisko 100 wystawców z Polski i z Czech, którzy będą prezentować przeróżne rzemiosła. Spodziewamy się czterech hut szkła , czterech pieców szklarskich, które na bieżąco będą prezentowały swój kunszt.

Przez cały miesiąc w Jeleniej Górze odbędzie się około 30 różnych imprez. Między innymi 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, Jarmark Staroci i Osobliwości, Karkonoska Giełda Minerałów, Warsztaty Pszczelarskie, a także Narodowe Czytanie.

- Zakończenie tegorocznego września jeleniogórskiego również będzie wyjątkowe, wszystko za sprawą Festiwalu Światła - dodaje Jarosław Gromadzki:

- Tegoroczny festiwal będzie przebiegał pod hasłem „Wonderland” - czyli cudowny świat. Przygotowaliśmy naprawdę bardzo interesujący program, tak artystyczny – muzyczny, jak i program iluminacji świetlnych aktywnych i pasywnych/ Będzie to bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie tegorocznego września jeleniogórskiego.

Autorem tegorocznego plakatu 65. Września Jeleniogórskiego jest Tomasz Szyrwiel, który znany jest z wyjątkowych grafik i opowieści Bestiariusza Jeleniogórskiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.